УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 1/2009

Національні меншини у Польщі вимагають демісії секретаря Ради охорони пам’яті воєн та мучеництва

(Скачати весь номер: 1/2009 [PDF, 2.3 Mb])

   Національні меншини у Польщі вимагають демісії секретаря Ради охорони пам’яті воєн та мучеництва Анджея Пжевозніка. Свою вимогу вони сформулювали в листі, висланому Міністру культури ПР Богдану Здроєвському, де А. Пжевозніка звинувачено в тому, що він ігнорує інтереси громадян Польщі непольського походження. Секретар Ради охорони пам’яті всі їхні закиди називає неправдивими.

   Під цим листом підписалися представники нацменшин, члени Спільної Комісії Уряду та Національних і Етнічних меншин, яка репрезентує інтереси литовців, німців, лемків, українців, кашубів, чехів та ромів. На їхню думку, А. Пжевознік „застосовує подвійні стандарти“, наприклад, у питанні вшанування пам’яті загиблих поляків і не-поляків.

    Хоча від часу вислання листа минуло більше місяця, міністр культури мовчить. Голова Об’єднання українців Польщі Петро Тима стверджує, що його така поведінка взагалі не дивує, адже „особа Секретаря Ради охорони пам’яті воєн та мучеництва є недоторканою, оскільки всі його дії мають на меті лише суспільне добро“. На думку Петра Тими, А. Пжевознік застосовує в своїй роботі засаду взаємності. Тобто він готовий вшанувати полеглих українців у Польщі лише тоді, „коли Україна вшанує на своїй території якихось полеглих поляків“.

 

-ред-

Український журнал