УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 11/2008

Як виглядає в реальності стратегічне партнерство

(Скачати весь номер: 11/2008 [PDF, 2.6 Mb])

   1 жовтня Консульство Польщі у Львові відмовило у видачі візи відомому українському письменникові Тарасові Прохаську, якого запросив Інститут книги в Кракові взяти участь у IV Краківських днях Літератури. Як виявилось згодом, працівники польського консульства зажадали від Прохаська додаткових документів і оскільки, за словами консула Вєслава Осуховського, письменник не міг довести, що він насправді письменник, то український працівник польського консульства відмовив відомому літераторові у видачі візи.

   Справою тут же почали займатися найвищі урядовці обох країн. Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисеєв провів зустріч із заступником міністра закордонних справ Польщі Анджеєм Кремером, який обіцяв Прохаську обов’язково візу видати. Кремер також повідомив, що найближчим часом будуть відкриті консульства Польщі у Севастополі, Вінниці та Івано-Франківську, аби спростити видачу віз українцям.

   „Не зважаючи на наявність запрошення з боку впливового в Польщі Інституту книги, у Консульстві заявили про відсутність підстав вірити в те, що в Польщу запрошують саме мене“, – заявив Прохасько. Крім того, він повідомив, що працівники Консульства попросили принести як підтвердження особи кілька книг, написаних автором. Також, у Прохаська зажадали спеціального листа-підтвердження від Спілки письменників України.

 

-ред-

Український журнал