УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 7/2009

Хто, де і скільки промілле?

(Скачати весь номер: 7/2009 [PDF, 2.9 Mb])

   „Луценко виграв суд“! – впродовж останнього місяця таку інформацію можна було побачити в багатьох українських медіа. Йшлося про суд з німецьким виданням „Bild“, яке першим оприлюднило історію пригод українського міністра Юрія Луценка у франкфуртському аеропорту. А й справді: 27 палата Берлінського земельного суду видала розпорядження, яким зобов’язує газету надрукувати спростування інформації зі статті щодо Олександра Луценка, сина міністра. Тобто дане рішення стосується лише інформації про сина міністра – Олександра. Саме за позовом Олександра Луценка і було прийняте таке рішення.

   За кілька днів в інтернет-виданні „Bild“ з’явилося спростування, і стосувалося воно лише наявності алкоголю в крові сина міністра. Тобто про інцидент з образами, тілесними ушкодженнями і опором поліції в рішенні суду і спростуванні не йшлося.

   Залишається лише запитання: звідки взявся показник „3 промілле“, які буцімто були виявлені в крові сина міністра? Креа тивність німецьких журналістів? Чому не 2,7 чи 1,9 промілле? Можливо, все набагато простіше? Можливо, все тому, що результати „дихання в трубочку“ на вміст алкоголю не можуть вважатись офіційним доказом у зв’язку з можливою похибкою? Саме тому, аби мати достовірну інформацію про вміст алкоголю в крові, необхідно здати аналіз крові, який син міністра не здавав.

 

Аня Муха, Мюнхен

Український журнал