УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 11/2009

Українці в Європі просять МЗС визначитись з діяльністю української школи

(Скачати весь номер: 11/2009 [PDF, 2.4 Mb])

   Європейський конгрес українців просить керівництво МЗС чітко визначити пріоритети діяльності Міжнародної української школи.

   Про це йдеться у листі до першого заступника міністра закордонних справ України Володимира Хандогія від 9 жовтня.

   Після численних звернень закордонних організацій українців до влади України, в 2006 році було оголошено про початок здійснення проекту Міжнародної української школи (МУШ), який, серед іншого, передбачав і надання дітям, що відвідують суботні українські школи, офіційного державного сертифікату про середню освіту.

   Представники Конгресу українців звертають увагу на те, що всю справу було переведено на суто економічну основу, а також, що керівники МУШ вимагають від учителів суботніх шкіл не лише виконання навчальної програми та прийняття іспитів, але й величезну кількість документації, а також наполягають на запровадженні п’ятиденних шкіл за кордоном, що, на переконання авторів листа, є невиправданим, непотрібним і в переважній більшості країн – незаконним.

   „Події останнього 2008/2009 навчального року та конференція, проведена МУШ у Парижі, показали, що завдання українських громад за кордоном і діючих при них шкіл не співпадає з позицією керівництва МУШ, яке головним чином заклопотане фінансуванням їхньої діяльності“, – написано у листі.

   „За таких умов … вважаємо за вкрай необхідне переглянути діяльність МУШ, чітко окреслити її мету, рамки діяльності, можливості та зобов’язання, та утворити при МУШ постійно діючу дорадчу комісію з числа визнаних українських організацій за кордоном в рамках освітянської секції Європейського конгресу українців“, – завершують листа його автори.

 

-ред-

Український журнал