УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 12/2009

СКУ закликає протестувати проти суду над Іваном Дем’янюком

(Скачати весь номер: 12/2009 [PDF, 2.4 Mb])

   30 листопада 2009 року в Мюнхені (Німеччина) відбудеться судовий процес над Іваном Дем’янюком, якого німецький суд намагається звинуватити в тому, що в 1943-му він був вартовим у концтаборі Собібор, де загинуло близько 27 900 осіб.

   Під час Другої світової війни Іван Дем’янюк, будучи солдатом радянської армії, потрапив до нацистського полону та під загрозою смерті змушений був виконувати обов’язки вартового.

   29 липня 1993-го Верховний суд Ізраїлю прийняв остаточне рішення про те, що Іван Дем’янюк не був „Іваном Грозним з Треблінки”, в чому його було попередньо звинувачено. Відтак 18 серпня 1993-го Верховний суд Ізраїлю відхилив петиції про подальший розгляд справи Івана Дем’янюка за приписані йому злочини в Собіборі, оскільки це було б нерозумно та порушило б, між іншим, юридичне правило, згідно з яким ніхто не може двічі опинятися на лаві підсудних за тими самими звинуваченнями.

   Неймовірно, але незважаючи на ці рішення Верховного суду Ізраїлю, Німеччина хоче судити свого колишнього полоненого, тоді як німців, пов’язаних з діяльністю нацистів, уже давно амністовано.

   Тому Світовий Конгрес Українців закликає українців усього світу 30 листопада 2009 року протестувати проти суду над Іваном Дем’янюком. Конгрес розцінює цей процес як спробу перекласти вину на полоненого та применшити відповідальність колишніх вояків вермахту за нацистське минуле та за амністію.

 

СКУ

Український журнал