УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 3/2010

Всі хотіли використати на свою користь дірки у законі

(Скачати весь номер: 3/2010 [PDF, 3.2 Mb])

   Текст: Олександр Черненко,

   голова правління

   Комітету Виборців України

 

   Безперечно, якщо оцінювати і порівнювати президентські вибори з виборами 2004 року, ми бачимо значний прогрес і крок вперед. Дуже простий приклад: у другому турі у 2004 році при повній мобілізації виборців, скажімо, у Донецькій області явка була 96 %. Зараз при повній мобілізації у Донецькій області явка була 76 %. Відповідно, 20% у 2004 році просто було домальовано. І те, що зараз цього не сталося, означає, що люди голосували, як хотіли.

   Було багато процедурних порушень, пов’язаних передусім з недосконалим виборчим правом, з суперечливими рішеннями ЦВК, судів, коли на місцях комісії навіть не знали, як їм включати виборців у списки, як організувати голосування вдома. Навіть якщо порівнювати ці вибори з парламентськими виборами 2006 року,то ці є кроком назад власне у процедурному питанні. Але результати, які оприлюднила ЦВК, відповідають дійсності і фіксують волевиявлення виборців України. Це є фактом.   

   Новий закон про вибори ми критикували на етапі прийняття поправок ще влітку. Дійсно, експертне середовище було єдине у тому, що такий закон приймати не можна і там є багато небезпек. На жаль, політики нас не дослухалися. А ті зміни, які здійснили по ходу, були ще гіршими. Але і Партія регіонів, і БЮТ, кожна з політсил думала, що голосуватиме на свою користь, що використає на свою користь недосконалості і дірки у законі.

Український журнал