УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 3/2010

Надання Степану Бандері звання Героя України – реакція політиків Польщі

(Скачати весь номер: 3/2010 [PDF, 3.2 Mb])

   Більшість представників головних польських політичних сил засудила надання Віктором Ющенком звання Героя України Степанові Бандері. Він, як голова ОУН, у їх баченні відповідає за волинську трагедію під час Другої світової війни.

   На думку Ярослава Ґовіна з правлячої партії „Громадянська платформа“, Польща не може активно втручатися до внутрішньої історичної політики України: „Треба взяти до уваги те, що для частини народу України Степан Бандера був, є і буде героєм. Польща повинна акцентувати власну, відмінну позицію, однак державним інтересом Польщі є демократизація України та введення її до західного світу“, – зазначив він. На думку кандидата на пост президента Польщі від Союзу лівих демократичних сил Єжи Шмайдзінського, Віктор Ющенко зробив радикальний крок, ставши на бік націоналістів і охолодивши таким чином процес як польсько- українського примирення, так і примирення всередині самої України. Маріуш Ґандзлік з канцелярії президента Польщі Леха Качинського застеріг українських колег бути обачнішими: „Прийняття рішень, з якими принципово не погоджується партнер, ми вважаємо небажаним“, – вважає він. Однак інший представник канцелярії президента Павел Випих гадає, що це – внутрішня справа України: „Напевно, цей жест не був спрямований назовні. Для Польщі найголовніше, щоб новообраний президент дотримувався проєвропейського курсу розвитку України“. Цієї позиції не поділяє Кшиштоф Путра з партії президента „Право і Справедливість“, яка знаходиться в опозиції: „Боротьба України за незалежність та входження її до євроатлантичних структур – це одне, а історична правда – це зовсім інше“.

   Більш радикальними були представники організацій кресов’ян – вони провели 5 лютого серію акцій протесту під представництвами України у Варшаві, Познані, Вроцлаві й Любліні. Нагадаємо, напередодні Дня соборності України Віктор Ющенко надав Степанові Бандері звання Героя України, а також визнав воїнів ОУН–УПА борцями за незалежність України.

 

-ред-

Український журнал