УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 4/2010

Український акцент польського театру

(Скачати весь номер: 4/2010 [PDF, 2.6 Mb])

   Варшавська театральна критика знову заговорила про український акцент на польській сцені. Новою гранню свого таланту засяяла джазова співачка, акторка й композиторка Роксана Вікалюк, яка у дев’яності роки переїхала до Польщі з Тернополя. Роксана написала музику до спектаклю „Ластівка“, що йде в театрі „Рампа“ і вже третій місяць користується успіхом у вимогливої столичної публіки.   

   Театральну постановку за оповіданням Івана Тургенєва „Живі мощі“ здійснила емігрантка з Росії Жанна Герасимова. П’єса – вражаючий монолог паралізованої дівчини про дивовижну радість терпіння. Роксана не тільки створила музичну канву цього драматичного дійства, але й втілилась у роль співучої душі фізично хворої, та духовно сильної героїні. „Її теплий чистий голос та акцент етнічної українки надають цій історії вірогідності“, – пише один із театральних оглядачів. Інший наголошує на тому, що Роксані вдалося створити особливий магічний клімат на такому „складному матеріалі“, яким є творчість Тургенєва. Сама ж Роксана твердить, що натхнення для творчості черпає з України. Власне на основі українських фольклорних мотивів вона написала музику до своєї сольної платівки „Барви“.

   Оригінальні аранжування древніх українських пісень – кістяк її концертних програм, з якими вона виступає по цілій Польщі. Варто нагадати, що присутність українських акторів на варшавських театральних підмостках має велику традицію. Свого часу тут аплодували Соломії Крушельницькій, Адамові Дідуру, Олександрові Мишузі. Нині на великих столичних сценах виступають такі відомі у Польщі акторки й співачки, як Ольга Пасічник та Олена Леоненко.

Український журнал