УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 4/2010

Чехія припиняє видачу дозволів на роботу українцям?

(Скачати весь номер: 4/2010 [PDF, 2.6 Mb])

   Міністерство праці і соціальної політики Чехії рекомендувало центрам зайнятості видавати робочі дозволи для іноземців з країн третього світу лише у виняткових випадках. Робочий дозвіл є однією з головних умов для отримання робочої візи. Більшості іноземців-заробітчан доведеться залишити територію Чехії або працювати нелегально. За даними Міністерства праці і соціальної політики ЧР ця рекомендація торкнеться 66234 іноземців з країн – нечленів ЄС. В першуу чергу, це стосується громадян України, В’єтнаму, Молдови та Монголії, які працюють на будівництвах, промислових підприємствах. Тепер, по закінченню робочої візи, вони можуть не отримати наступний робочий дозвіл.

   На початку 2010 року рівень безробіття у Чехії сягнув 9,9 %, це й спонукало урядовців на обмеження робочих місць для іноземців з країн третього світу. Міністерство підкреслює, що продовжувати робочі дозволи потрібно лише тим іноземцям з країн – нечленів ЄС, які виконують таку роботу, що важко їх замінити чеськими громадянами або громадянами ЄС і Швейцарії. Також, кажуть у міністерстві, кожну заяву на продовження робочого дозволу будуть розглядати індивідуально.

   У лютому 2010 р. в Чехії на підставі робочого дозволу працювало найбільше українців – 43755 осіб, молдованів – 4475, монголів – 3149, росіян – 1987, в’єтнамців – 1981. Минулого року, в той же період, Міністерство внутрішніх справ видало рекомендацію призупинити на чотири місяці видачу робочих віз для громадян України, Молдови, В’єтнаму та Монголії в країнах їхнього проживання. Але й по завершенню рекомендованого терміну робочі візи в Україні й далі не видавали. Тодіж Міністерство внутрішніх справ на чолі з тодішнім міністром Іваном Лангером розпочало кампанію виселення іноземців-заробітчан – чеські інституції давали їм 500 євро та авіаквиток додому.

   За минулий рік у Чеській Республіці осіло лише 40 тисяч іноземців, у 2008 – 77,8 тисяч осіб. Іноземців, які виїхали з Чеської Республіки, було вдвічі більше: 11,6 тисяч осіб, на відміну від 2008 р., коли виїхало 6 тисяч. Найбільше до ЧР серед іноземців приїхало українців: 8,1 тисяча осіб.

Український журнал