УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal - 5/2010

Словаччина і Чехія готові брати участь у модернізації української ГТС

(Скачати весь номер: 5/2010 [PDF, 3 Mb])

   Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак під час зустрічі з прем’єр-міністром України Миколою Азаровим, що відбулася 16 квітня ц.р. в Києві повідомив, що Словаччина готова взяти участь у реалізації проекту з модернізації української газотранспортної системи.

   „Модернізація газотранспортної системи надзвичайно цікава нашій країні як учасниці транзиту газу“, – зазначив М. Лайчак у відповідь на пропозицію М. Азарова щодо участі на паритетних умовах України, Росії та Європейського Союзу в модернізації української ГТС.

   Прем’єр України повідомив, що дана тема обговорювалася під час його зустрічі з главою Російської Федерації. „Ми пропонуємо на паритетних умовах модернізувати ГТС, підвищити її економічну ефективність, зробити прокачування дешевшим та збільшити швидкість прокачування газу, таким чином збільшивши пропускну здатність до 200 млрд. куб. м“, – наголосив глава українського уряду.

   Своєю чергою заступник голови чеського Парламенту і тіньовий міністр закордонних справ ЧР Лубомір Заоралек у своєму недавньому інтерв’ю для тижневика „Респект“ заявив: „Ми б радо взяли участь у створенні спільного консорціуму між Росією, Європейським Союзом та Україною, який займався б газовою інфраструктурою. Власне це запропонував Віктор Янукович. Якби ЄС увійшов у дане товариство і отримав у ньому якусь частку, можливо, енергетична ситуація в Європі таким чином стабілізувалася б“.

 

-ред-

Український журнал