УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

пошуки власного голосу
Всі попередні номери

пошуки власного голосу Наш Читачу!

2016 рік був непростим і приніс нам чимало несподіванок. Можна сказати, що він чітко виокремив певний тренд, який в дійсності сформувався дещо раніше. Чи буде він актуальним і далі, у 2017 році, невідомо.
Якщо проаналізувати коментарі у соціальних медіа, 2016 рік описується як особливо важкий період. Brexit, війна у Сирії та на Донбасі, терористичні замахи. Ми входимо у 2017-й, будучи у вкрай нестабільній ситуації. Теракт перед Різдвом у Берліні та у новорічну ніч у Стамбулі показують, на жаль, що такого типу удари, спрямовані проти беззбройних людей, продовжують бути популярним видом зброї.
Це зброя, котра впливає на геополітику. У 2017 році можуть відбутися колосальні зміни у цій сфері. Новий президент США Дональд Трамп у змозі змінити розстановку сил у світі, як мінімум, по-новому розставивши акценти. Саме на це сподівається Росія, яка втягнута у дві війни — на Сході України та у Сирії. Кремль розраховує, що «заради миру» з новим американським президентом можна прокрутити «договорняк». Свідченням цього є широкий жест президента Путіна, який не відреагував на чергові американські санкції, запроваджені наприкінці 2016 року (у тому числі видворення зі США 35 російських дипломатів).
Наприкінці своєї каденції Барак Обама наважився зміцнити санкції, проте, чи можемо ми передбачити дії його наступника?
В американській пресі залунали пропозиції щодо неофіційного врегулювання ситуації навколо Криму та Донбасу. План доволі простий: офіційний Вашингтон не визнає анексії півострова, однак кримське питання прибирають з порядку денного у подальших американсько-російських відносинах. З української сторони у подібному тоні висловився на шпальтах Wall Street Journal український олігарх Віктор Пінчук. Несподіванкою став не стільки текст його заяви, скільки сам факт участі Пінчука у політичних питаннях. Адже він давно відійшов у тінь й позиціонував себе якнайдалі від політики. Можна тільки здогадуватися, якою є його мотивація. В кожному разі, його виступ означає, що для України 2017 рік стане черговим етапом, сповненим викликів та випробувань. Побачимо разом, як воно буде.


Скачати повну версію: 10/2016 [PDF, 1.9 Mb]Всі попередні номери
Український журнал