УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

гра на мінному полі
Всі попередні номери

гра на мінному полі Наш читачу!
Вибори закінчилися розгромною поразкою «старих облич» і перемогою Володимира Зеленського та його партії «Слуга народу». На цих виборах перемогли надія і запит на нові обличчя. Перемогла віра в те, що Україна може рухатися швидше, по-іншому, бути проактивною, але перемогла також і віра в те, що знизити тарифи, поміняти систему й зупинити війну спроможне саме лише велике бажання їх знизити, поміняти й зупинити.
Звичайно, можливо, справдяться і ці сподівання, чи принаймні декотрі із них. А можливо, Володимир Зеленський, незважаючи на нове, молоде і веселе обличчя, якісно не відрізнятиметься від своїх попередників. Можливо навіть, що всіляко уникаючи деталізації і конкретизації своєї програми, він наступив на ті ж граблі, що й Петро Порошенко, безвідповідально обнадіявши електорат швидким вирішенням конфлікту. І не виключено, що його бізнес (серіал «Свати») виявиться, — за зловісним пророцтвом глави Держкіно Пилипа Іллєнка, — його «Липецькою фабрикою».
За час президентства Зеленського ситуація на східному фронті суттєвим чином не змінилася. Крим de facto залишається російським. Зате, здається, суттєво посилилась окупація українського інформаційного простору. «У Зеленського» запевняють, що в цьому просторі вони мають тверді наміри рішуче протистояти ворожій пропаганді. Звісно, активність т.зв. «порохоботів» у соціальних мережах жодним чином не співмірна з трьома телевізійними каналами Віктора Медведчука, які після ліквідації «старої влади» Петра Порошенка перейшли в наступ на «нову». І ніхто краще за Володимира Зеленського не розуміє, якою дієвою є медійна маніпуляція негативними емоціями та протестними настроями виборців.
Інформаційний простір України потребує кардинальних змін. Зокрема — створення позитивного образу України на міжнародній арені. Інформаційна війна є невід’ємною частиною гібридної російської агресії, і в цій сфері Україні не дуже є чим похвалитися.
Інформаційний простір України потребує ефективної стратегії захисту. Влада, яка цього не розуміє, приречена на поразку. А Україна?


Скачати повну версію: 5/2019 [PDF, 7.8 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал