УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

Крим суворого режиму
Всі попередні номери

Крим суворого режиму Шановні друзі!
Минуло сім років від анексії Криму й початку російсько-української війни. Попри те, що тему анексії в нашому інформаційному просторі витіснили різні інші проблеми, ми не маємо права про неї забувати. Якщо західний світ прийме ідею, що Крим є закритою справою — своєю бездіяльністю сприятиме засудженню сотень і тисяч невинних людей до тортур і довгих років ув’язнення.
Тому що одним із найбільш відразливих аспектів цієї війни є торгівля в’язнями та терор проти цивільного населення. Це величезна і складна тема, сповнена людських страждань, яка час від часу доходить до нас у вигляді звітів про обмін полоненими.
Особливу групу ув’язнених у рамках російсько-українського протистояння складають так звані політичні в’язні. Переважно це кримські татари та інші кримські активісти. Росія їх вважає своїми громадянами, тому їхній обмін дуже складний. Часто їхньою єдиною надією на звільнення є допомога демократичного світу, бо самій Україні із цією проблемою впоратися важко.
З цього огляду з певними очікуваннями дивимося на ініціативу Кримської платформи — міжнародного дипломатичного майданчика, який повинен вирішувати подальшу долю українського Криму. Але чи має він шанси бути результативним? Чи наважаться західні країни брати в ньому участь і провокувати протидії Росії?
У кожному разі проблема набагато глибша, ніж здається. Бо Крим для Росії — це не лише шматочок «исконно российской земли», не лише «місце бойової слави» й курорту. Крим — це також плацдарм наступальних дій проти України, проти країн Чорноморського басейну й навіть проти країн ЄС.
Анексія Криму дала можливість Росії мілітаризувати не лише сам півострів, а також Азовське й Чорне море.
Про все це, що було написано вище, ви матимете можливість прочитати більше в цьому числі «Українського журналу». А також про міжнародні санкції й реалії життя в окупованому Криму.
І також ми вирішили представити вам спогади двох українських військових, яким довелося там бути і спостерігати за подіями в Криму під час його окупації. І це ще одна сильна, сумна, але важлива тема. Бо в цих спогадах, крім іншого, ховається інформація про трансформацію свідомості, якою змушені були пройти українські військові.
На все добре!


Скачати повну версію: 1/2021 [PDF, 1.6 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал