УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

Баталій довкола меморіального комплексу «Бабин Яр»
Всі попередні номери

Баталій довкола меморіального комплексу «Бабин Яр» Наш читачу!
Як би ми не намагалися уникнути теми російсько-української війни, все-таки щоразу до неї повертаємося, — незважаючи на те, що піднімаємо питання різні, на перший погляд, ніби не пов’язані з політикою чи війною. На жаль, у цій війні зброєю в руках агресора стає й історія, і мова, і віра.
Оскільки наприкінці вересня ми вшановуватимемо пам’ять жертв Бабиного Яру, у цьому номері ми спробували пояснити причини баталій, які точаться довкола меморіального комплексу «Бабин Яр» у Києві, — у передчутті інформаційної бомби, яка, ймовірно, вибухне не лише в українському, але передовсім у міжнародному інформаційному просторі.
Як Україні уникнути російської пастки у вигляді антиукраїнської інтерпретації подій 80-літньої давнини? Тут, як і в багатьох інших питаннях, багато що залежатиме від мудрості українських політиків, бо експертне середовище і громадянське суспільство добре розуміє глибину проблематики й готове до важкої дискусії. Але чи готова до неї українська політична й економічна еліта?
Який із двох концептів меморіалу буде обрано? Той, за яким стоять російські та українські олігархи і який має стати туристичною атракцією? Чи той, що пропонує розширити контекст трагедії і зрозуміти природу не лише нацистської ідеології і німецького геноциду, але також і радянського, — над яким працюють українські фахівці?
Здається, тут довго думати не треба. Але питання в іншому: як на восьмому році російсько-української війни хтось може серйозно розглядати проєкт, за яким стоять російські гроші й художнім керівником якого є громадянин Росії? І все це навіть після статті Володимира Путіна про спільну історію, народ і троєдиність?


Скачати повну версію: 4/2021 [PDF, 2.4 Mb]Всі попередні номери
Український журнал