УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

Корінні народи
Всі попередні номери

Корінні народи Наш читачу!
На початку липня цього року Верховна Рада України ухвалила закон «Про корінні народи». Його сильно розкритикували в Росії, оскільки, на їхню думку, у ньому не знайшлося місця для громадян України російської національності. Та чи підпадають росіяни під визначення корінних народів України? Хто до них належить? Хто є представником нацменшин України? Про все це довідаєтесь у надзвичайно цікавому інтерв’ю Романа Кабачія з київським етнополітологом Олександром Майбородою.
Україна етнічно дуже розмаїта країна, що проявляється не лише в мовах, якими користуються її громадяни, але також і в одязі, архітектурі та кухні. Їх варто досліджувати й підтримувати.
Але не менш цікавим та актуальним є питання тих народів, які в Україну почали переселятися останнім часом. Вважаємо, що тема росіян в Україні з часом постане і її буде потрібно вирішувати. Але наразі варто придивитися передусім до білорусів. І тих, хто проживає в Україні довший час, і тих, хто потрапив сюди в останній хвилі еміграції. Бо саме вони не знаходять спокою й за кордоном. На початку серпня як українців, так і насамперед білорусів сколихнула інформація про те, що голову «Білоруського дому» в Києві Віталія Шишова знайшли повішеним у парку. Після цього СБУ на три роки заборонила в’їзд до України заступнику Шишова Родіону Батуліну на тій підставі, що він може становити загрозу національній безпеці. До речі, тут варто знову задуматися про вбивство Павла Шеремета. Не менш бентежно почувають себе й білоруси в Грузії. Про все це ви можете прочитати в цьому номері.
Останніми тижнями світові й тим більше українські медіа заполонили новини та коментарі щодо енергетичної кризи. Ситуація дійсно виглядає непростою і цю тему обговорюватимемо ще довго. Але не треба забувати, що як енергетика, так і історія чи питання, пов’язані з етнічним складом України, можуть бути частиною гібридної війни, що її веде Росія проти України. І краще бути інформаційно підготовленим, до чого ми вас і закликаємо.
Від редакції «Українського журналу» — Ленка Віх


Скачати повну версію: 5/2021 [PDF, 2 Mb]Всі попередні номери
Український журнал