УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

Проговорене, але не засвоєне
Всі попередні номери

Проговорене, але не засвоєне Наш читачу!
Попри повсюдно актуальний запит на вісті з України і про Україну, попри те що російська пропаганда в багатьох моментах себе вичерпала, відчувається, що ми таки застрягли в якомусь дивному інформаційному бермудському трикутнику, із якого ніяк не можемо виборсатись. Чомусь ніяк не вдається вийти на вищий рівень дискусій щодо України. Принаймні в чеському інформаційному просторі. Після 24 лютого багато що змінилось, безумовно, це так. Але чи ці зміни, ця зацікавленість, привітність і підтримка України призвели до більш глибокої дискусії? Навряд чи.
Події в Україні розвиваються із величезною швидкістю, а закордонні медіа досі не розібралися в тому, міг чи не міг закон 2014 року про заборону т.зв. «мовного закону» спричинити російсько-українську війну. У чеський медіапростір безупинно, хвиля за хвилею, повертається тематика «бандерівців», «українського націоналізму» і «традиційної української корупції». Ніби все тисячу разів проговорене, але так і не засвоєне.
Мабуть, потрібно обговорювати ці теми доти, доки закордонна публіка не зрозуміє їхньої суті. Мабуть, усе-таки потрібно знайти саме той аргумент чи саме ту мову, які розумітимуть усі. Звісно, справа ця не з легких. Росія у своїй гібридній війні проти України дуже вміло використовувала й досі використовує, хоч уже не з колишньою легкістю, платформи, які в цивілізованому світі перебувають під особливою охороною. Це платформа ЗМІ, що пов’язана зі свободою слова, і це платформа Церкви, пов’язана зі свободою віросповідання.
Політична воля побороти ці дві платформи вже з’явилася. І це чудова новина. Чим це закінчиться, побачимо. Але принаймні щодо свободи слова в Україні є певні побоювання, щоби під прикриттям воєнного стану не приховували боротьбу із чимось іншим. Бо наразі все скидається на те, що з брудною водою російської пропаганди вилили й дитину у вигляді демократичних, проукраїнських і проєвропейських телевізійних каналів.
Але є певні ознаки того, що узурпувати владу і знищити те, за що бореться чи не все активне населення, немає великих шансів. Принаймні не на тривалий термін. Але час покаже. А ми й далі слідкуватимемо за цими подіями.


Скачати повну версію: 5/2022 [PDF, 3.1 Mb]Всі попередні номери
Український журнал