УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

І буде важче
Всі попередні номери

І буде важче Наш читачу!
Чим більше віддаляємося від 2022 року, тим сильнішою стає потреба повертатись у спогадах до подій, які його наповнювали. Їх було надзвичайно багато, і хоч ми глибоко переживали всі ті падіння і злети, трагедії і героїчні перемоги, у певний момент почали розуміти, що пам’ять усе це сортує, видаляє, стирає гострі кути. А для нас головне — не забути, згадати, переконати самих себе, що це був не сон, що це дійсно відбулось. Тим більше, що, ймовірно, нас очікує в певному сенсі ще важчий рік, ніж був попередній.
Довгоочікуваний і всіма обговорюваний наступ приноситиме втрати, які спричинятимуть гострий біль і нерозуміння в тих, хто піддався переможним настроям. І не лише в Україні, але також поза її межами. Тиша, до якої закликає українська сторона, відчиняє двері російській брехні, яка вже знову на повну силу вторглась у закордонні медіа під виглядом «об’єктивної» інформації, вимагаючи «доказів» воєнних злочинів росії.
І коли Україна все це вистоїть, а ми віримо, що так і буде, перед нами постане наступний виклик — як повернутися до нормального життя і як увійти в ті демократичні колії, які під час воєнного стану почали зникати. Як побороти в собі ту тварину, яка прокинулася задля нашого самозбереження. Як позбутися руйнівних емоцій і включити холодний розум.
У цей час дуже важко аналізувати воєнні події, а займатися пророкуванням ми не будемо. Давайте краще будемо обговорювати й аналізувати те, що вже відбулось, аби його не забути, осмислити й підготуватися до того, що попереду.


Скачати повну версію: 1/2023 [PDF, 2.5 Mb]Всі попередні номери
Український журнал