Ukraiński Żurnal
Всі попередні номери
Наш читачу!
Інформаційна війна випереджає конвенційну, але також її супроводжує. Це ті «тисячі порізів», які щодня руйнують нашу здатність зосередитись і які мають призвести до нашої поразки. Часом здається, що побороти цю сильну зброю, яку можна прирівняти до зброї масового знищення, — непосильне завдання.
Але, мабуть, це один із тих випадків, коли, не маючи сил і можливості побороти надважке завдання швидко, потрібно просто не опускати руки, а малими кроками рухатись уперед і вирішувати одне невелике завдання за іншим.
Інформаційна війна — це не лише дезінформація, фейки й дипфейки. Це цілі інформаційні операції, націлені на хаотизацію національних держав і світу як такого.
Куди ще вдасться зайти москві? Яку із країн Центральної чи Західної Європи їй ще вдасться внутрішньо зруйнувати так, як вдалося це зробити у випадку Словаччини? Не без допомоги внутрішніх колаборантів. І для цього аж ніяк не треба вводити в Словаччину танки чи запускати ракети.
Як би не хотілося повернутися у світ перед 24 лютого 2022 року чи перед 20 лютого 2014-ого, цього вже не станеться ніколи. Як би нам не хотілося відновити світовий устрій, нам цього не вдасться без зміни правил. У тому числі без зміни правил у інформаційному світі. Без визнання того, що інформаційні злочини є воєнними злочинами. І без засудження інформаційних злочинців. Україна над цим уже працює. Питання, чи й ми в Центральній і Західній Європі також цим займемося. Чи назбираємо достатню кількість доказів проти наших внутрішніх інформаційних злочинців. Чи й далі вважатимемо їх лише корисними ідіотами.
Нова реальність вимагає нових правил. Ми не повинні боятися обмежити волю злочинців. І не повинні очікувати, що все це зробить за нас держава, союзники, вища сила...
Нам необхідно самим собі обмежити надмірну агресію в комунікації, бо саме вона і є тим найбільш дієвим продуктом російських інформаційних операцій.
Скачати повну версію: 1/2024 [PDF, 2.2 Mb]
Всі попередні номери