УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

країна крайностей
Всі попередні номери

країна крайностей Наш читачу!

На початку дозвольте подякувати всім, хто передплатив наш часопис на 2008 рік: і тим, хто зробив це вперше, і тим, для кого це вже стало, сподіваємося, доброю традицією.
З огляду на поважні проблеми, спричинені розширенням Шенгену (зокрема, маємо на думці й невдалі спроби іноземців третіх країн — між ними й українців — перетнути внутрішні кордони Шенгену з візами невідповідного типу), ми з допомогою Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки підготували для вас «Шенгенський інформаційний паспорт для українців», який, сподіваємося, допоможе вам чи вашим близьким зорієнтуватися в новій ситуації.
В «паспорті» ви знайдете не лише перелік усіх типів віз і дозволів, але також інформацію про те, які права подорожування країнами Шенгену і на який термін дає конкретний різновид візи чи дозволу. Подібний довідковий матеріал ми плануємо підготувати і для українців у Польщі.
Після 21 грудня, коли для нових членів ЄС відкрилися внутрішні кордони Шенгену, виникла, принаймні для Чехії та Австрії, нова тема для конфліктів. Оскільки вже довший час не було чути про Темелін чи Бенешові декрети, австрійці почали розігрувати проти чехів карту нелегальної міграції, яка ніби-то дошкуляє Австрії саме з боку її «улюбленого» північного сусіда. Чеському прем’єрові під час останнього візиту до Австрії, очевидно, увірвався терпець, і він дещо недипломатично назвав клопоти австрійців «їхньою проблемою». З іншого боку — зауважує Богдан Копчак у статті «Кордони відмінили, але вони нікуди не зникли» — австрійські поліцаї, мабуть, неуважно вивчили правила Шенгену (або ж не вважають обов’язковим їх дотримуватися) і дозволяють собі на власний розсуд визначати, хто є нелегалом, а хто — ні. Саме цю проблему першого ж дня після відкриття кордонів довелося вирішувати Міністерству внутрішніх справ ЧР разом із Посольством Австрії.
Наша традиційна тематична добірка цього разу присвячена подіям у Грузії. Країні, котра не зважаючи на географічну віддаленість, Україні близька, і проблеми якої цікавлять українців із багатьох причин і в різних аспектах. Отже в рубриці «Тема» матимете можливість ознайомитися з подіями, які супроводжували останні президентські вибори в Грузії (де, крім іншого, негативну роль відіграли українські «соціологи»), а також із подіями, які сягають глибшої історії Грузії та грузинсько-українських стосунків.
Бажаємо приємних хвилин над сторінками «Українського журналу».


Скачати повну версію: 2/2008 [PDF, 2.4 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал