УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

література сектантів
Всі попередні номери

література сектантів Наш читачу!

Як помітно вже з форми квітневого номеру «Українського журналу», економічна криза дійшла й до нас. Аби лише журнал не виглядав так, як двадцять-тридцять років тому виглядали самвидавні видання, ми вирішили основний зміст числа присвятити самвидаву. Тобто в рубриках Вдома на чужині, Гості і Тема ви матимете можливість довідатись більше про самвидав Чехії, Польщі, України, про його авторів і шляхи, якими він поширювався.
Все це матеріали від авторів, обізнаних у даній проблематиці. Відтак знайдете тут розмову з Яном Маліцьким — співзасновником та редактором незалежного журналу «Obóz», що виходив у вісімдесятих роках минулого століття (і далі виходить) в Польщі. Публікуємо також інтерв’ю з директором бібліотеки самвидаву Libri Prohibiti Їржі Грунторадом про самвидав у Чехії. Варті уваги статті Івана Гватя «Пряшівська стежка благородної контрабанди з Києва на Захід» та Вахтанга Кіпіані (одного з дослідників самвидаву і власника найбільшої колекції самвидаву в Україні) «У пошуках самвидаву». Дуже цікавими є і розвідка Олега Супруненка про цифровий «самвидав» та нарис Миколи Скиби «Авторська книга: між протестом та інфантильністю» про самвидав мистецький.
Українська політична сцена також не підвела. Спецзагін «Альфа» — в просторах фірми «Нафтогаз». Дивно? В нормальній країні такого не буває? Але в нормальній країні не буває і так, щоб ані президент, ані парламент не бачили повної версії договору, який від імені країни підписує прем’єр. Йдеться, звісно, про підписаний на початку року газовий договір між прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко та прем’єром Росії Владіміром Путіним. Адже тут не може йтися про якусь комерційну таємницю — такі угоди зазвичай не підписують голови урядів. У світлі цих подій цікавою буде також стаття Петра Андрусечка «БЮТyful life» про історію партії БЮТ і її лідера та про вибори в Тернополі, що про них говорять як про недобрий пролог до президентських виборів 2009–2010 року.
Ну, і насамкінець ще трохи про згадану на початку економічну кризу. Звичайно, вона зачепила й «Український журнал», але тих, хто вже звик до повноколірної версії, хочемо запевнити, що невдовзі ми повернемося до неї. Адже насправді ніякої кризи немає. На думку президента Чехії В.Клауса, — це звичайний грип. Очевидно, з Граду йому все бачиться інакше. Там є час ще займатися інтригами.


Скачати повну версію: 4/2009 [PDF, 2.6 Mb]



Статті в номері:
вдома на чужині

гості

тема

з краю

культревю



Всі попередні номери
Український журнал