УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

сусідка
Всі попередні номери

сусідка Наш читачу!

У справі нового польсько-російського газового договору перемагає „Газпром“ – такого висновку дійшов Ростислав Крамар після розмови з польським журналістом, експертом з питань енергетики Якубом Мєльніком про договір, що має узалежнити Польщу від російського газу до 2037 року. Цікаво, якого висновку дійде Європейська Комісія, і як врешті вчинить уряд Польщі.
„Будьмо раді, що ми, на відміну від України, є в ЄС і НАТО“ – пише Ярослав Спурни в статті „Успіх агента Рахарджо“ (надрукованій у журналі „Респект“), де подає інформацію про нещодавно виявленого російського агента – людину, якій вдалося дискредитувати трьох найвищих представників чеської армії і, в медіа досі не відомого, зате спецслужбами опрацьованого високопоставленого чеського політика. Тобто нитки російської агентури протяглися до найвищих поверхів чеського політикуму. Спурни додає: „...не знаємо, чи подібних агентів не знайдемо в парламенті, біля президента, в уряді, медіа чи ČEZ (чеський енергетичний гігант). Правдоподібно, йшлося лише про одну особу, але Рахарджо показав, що вміють такі агенти, і ми б до цього мали серйозно поставитись. Оскільки
росіяни до цього ставляться серйозно“. Такого в Чехії ще не було. Хоча спецслужби вже кілька років у своїх рапортах пишуть про сотні російських агентів, що ілегально працюють на чеській території, в цьому випадку йдеться про агента іншого рівня, і вже напевно не такого, як Анна Чепмен і Ко. На додаток, перед чехами – тендер на добудову ядерної електростанції в Темеліні, учасником якого є російський „Атомстройекспорт“.
Невже ми будемо свідками ще й польських та чеських „харківських домовленостей“? Насамкінець процитую першого президента України Леоніда Кравчука, який нещодавно в інтерв`ю ICTV сказав: „Вона (Росія) нас переграє, і зараз переграє. Вона свої стратегічні завдання вирішує, а ми робимо вигляд, що ми їх вирішуємо“.
Саме тому, шановний читачу, у нас не було іншого вибору, як присвятити більше уваги Росії – країні, яка нас усіх так легко „переграє“, до того в наших внутрішніх справах. Якою, властиво, вона є? Як її охарактеризувати? Колись ми з колегою жартували, мовляв, Польща не може існувати без зовнішньої політики, а Чехія навпаки – не може існувати із зовнішньою політикою. Про Росію так і проситься сказати, що вона не може існувати без внутрішньої політики своїх сусідів.
І ще одна не надто приємна інформація: у зв`язку із суттєвим скороченням дотацій, до кінця цього року ми зможемо видати лише один номер „УЖу“, за що просимо вибачити.

Ленка Віх


Скачати повну версію: 9/2010 [PDF, 2.2 Mb]



Статті в номері:
вдома на чужині

гості

тема

з краю

культревю



Всі попередні номери
Український журнал