УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

точні у деталях
Всі попередні номери

точні у деталях Наш читачу!
Технологічна відсталість країн, які вийшли з комуністичної системи — доволі розповсюджений стереотип, який, ніде правди діти, часто підтверджується. Однак є галузі, в яких не все так погано. Звичайно, Україна, Чехія або Польща не подарували світові Біла Гейтса, ідеї якого суттєво вплинули на розвиток світу впродовж останніх десятиліть, проте хто знає, що чекає нас завтра? А сьогодні варто похвалитися здобутками.
Чехія відома своїми автомобілями: у цій галузі чеський автопром має давні традиції. Гарним реноме тішаться польські інформатики, а весь польський е-бізнес оцінюється у 8,5 млрд. євро, що перевищує навіть традиційну для Польщі галузь — видобуток корисних копалин. Ще цікавіше виглядає ситуація в Україні. Роками ми схильні описувати ситуацію крізь призму політичних і економічних невдач. Проте українці мають чимало прикладів використання і вироблення сучасних технологій. Наприклад, Україна займає п’яте місце у списку держав, що мають космічну промисловість. Упродовж двадцяти років незалежності українські ракети стартували 120 разів, виносячи на орбіту сателіти різних країн. Кожна гривня, вкладена у космос, приносить Україні десять гривень прибутку. Оглядаючи голлівудську суперпродукцію, більшість напевне не здогадується, що її реалізація не обходиться без спеціальних кранів, які народжуються в київській фірмі. Завдяки цій техніці можна досягти суперефектів. А хто знає, що фірма «Pocketbook Global» з офісом у Києві, яка продукує пристрої для читання електронних книг, конкурує з продуктами «Sony»?
Це лише кілька історій, на прикладі яких ми хотіли показати Україну оптимістичніше. Інша справа, що ці ідеї дуже часто реалізуються не за сприяння, а всупереч владі. Держава не лише не допомагає, а навіть може зашкодити.
У рубриці «З краю», як завжди, інформація не надто весела. Всі чекають вироку в справі Юлії Тимошенко.
На щастя, дорогий читачу, є гарна нагода відпочити від політики — зазирніть у рубрику «Культревю». Запрошуємо!
Петро Андрусечко, Познань


Скачати повну версію: 9/2011 [PDF, 2.9 Mb]



Статті в номері:
вдома на чужині

гості

тема

з краю

культревю



Всі попередні номери
Український журнал