УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

програшна перемога
Всі попередні номери

програшна перемога Наш читачу!
Результати виборів у Росії, мабуть, нікого не здивували — переможець був відомий заздалегідь. Проте виборчий процес приніс несподіванку. Йдеться про активних членів російського суспільства, які дійшли висновку, що результати і парламентських, і президентських виборів були сфальсифіковані. Виборчі фальсифікації — лише верхівка айсберга. Значно істотніше, що вибори відбулися без справжньої політичної конкуренції. Саме тому частина електорату й сказала «досить!», коли Дмітрій Медведєв поступився місцем Путіну без боротьби, розкривши справжню суть їхньої домовленості. Тим більше, що влада постаралася прибрати з виборчих списків тих представників опозиції, котрі могли хоч якось зашкодити її планам. Тож самоорганізація виборців, незгідних з кремлівським сценарієм, і стала найбільшим феноменом російських виборів.
У розмовах з російськими, українськими, польськими експертами чути одне: переконання, що Росія стоїть на порозі змін, а епосі Путіна надходить кінець. Звичайно, метаморфоз «тут і тепер» ми не побачимо. Наразі маємо більше запитань, аніж відповідей. До того ж, украй непросто передбачити реакцію влади на суспільну активність. Перші ластівки «лібералізму» — як, наприклад, спрощення процедури реєстрації політичних партій — вже з’явилися. Проте, чи означає це початок системних змін? Чи, може, це чергова спроба випустити пар суспільної напруги? Хай там як, але новому-старому президентові доведеться присвятити внутрішнім справам більше часу. Тим важливіша роль опозиції, та чи зможе вона трансформувати відкритий протест в організаційну форму? Чи з’являться нові політичні лідери?
До речі, запит на нові обличчя як ніколи актуальний в Україні. Адже ситуація в опозиційному таборі оптимізму не додає. Попри виразний потенціал «проти влади», опозиція демонструє неспроможність створити єдину платформу. А отже, перед українським і російським суспільством постають ідентичні виклики: потреба демонтажу існуючої системи й остаточного звільнення від радянської спадщини.
Як ви, мабуть, зауважили, «Український Журнал» дещо змінився. Сподіваємося, наші нововведення зроблять «УЖ» цікавішим і сподобаються вам!


Скачати повну версію: 4/2012 [PDF, 2.4 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал