УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

як поділити країну
Всі попередні номери

як поділити країну Наш читачу!

Важко бути оптимістом восени 2014 року. На Сході України триває дивне припинення вогню, в ході якого щодня відбуваються артилерійські обстріли та гинуть люди. У Криму російська окупаційна влада веде жорстоку політику відносно кримських татар. Зрештою, цього можна було сподіватися, знаючи про реалії життя у Російській Федерації. У вересні зник останній український прапор у Сімферополі — він висів на будинку Меджлісу, який відібрали у татар. Однак терор стосується не лише їхніх організаційних структур. Зникають люди, а якщо їх знаходять, то мертвими.
В Україні 26 жовтня відбудуться дострокові вибори до Верховної Ради. Новий парламент наповниться людьми у військовій формі — у списках політичних партій є ті, хто воює на Сході. Важко сказати, чи внесе ця обставина істотні зміни в український парламентаризм, як і поява групи журналістів та активістів. Чимало людей критикували вибір найбільш відомих українських незалежних журналістів — Мустафи Найєма та Сергія Лещенка, котрі вирішили змінити своє попереднє заняття на політику.
На жаль, чимало експертів вважають, що українські олігархи і дали матимуть вплив на парламент. Як і у попередні роки (хоча, можливо, у більш прихованій формі), вони фінансують політичні партії, а їх кандидати з’являються у списках тих чи інших політичних сил. Чи буде в стані такий парламент провести зміни, які вкрай необхідні для трансформації країни та її подальшого існування?
Між тим, виклики перед українською владою величезні. Ситуація на Сході — це проблема, про яку з упевненістю можна сказати лише одне: вона жеврітиме багато років. Зима наближається. У Києві в багатьох районах досі немає теплої води. Однак це й так краще, ніж не мати жодної, навіть холодної, як це буває в окремих регіонах, зайнятих сепаратистами. Зрештою, інша частина експертів заспокоює українців, що зиму якось переживемо, буде просто холодніше і можуть бути проблеми з електроенергією. Можливо, власне, надійшов добрий момент, щоб розпочати комплексні зміни щодо економії енергії? Україна — це держава, де енергетичні втрати неймовірно великі. І все ж з чогось треба починати.


Скачати повну версію: 8/2014 [PDF, 2 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал