УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

острів-фортеця
Всі попередні номери

острів-фортеця Наш читачу!
Вересень став першим спокійним місяцем, відколи почалася війна на Сході України. Безумовно, абсолютно тихо не було — черги з автоматичної зброї та постріли з гранатометів було чути ледь не кожного вечора. Проте не всюди.
Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі підписала угоду про відведення озброєння калібру до 100 мм. Чи стане домовленість гарантією припинення вогню на Донбасі? Говорити про це надто рано. Все залежить від Росії, яка контролює бойовиків у «ДНР/ЛНР». Достеменно не відомо, чи відбудуться анонсовані бойовиками на жовтень та листопад вибори. Якщо так, Київ трактуватиме їх як зірвання Мінських домовленостей.
У Нью-Йорку під час 70 сесії Генасамблеї ООН відбулася зустріч президентів Путіна та Обами. Українському питанню у промові російського лідера було виділено мінімально простору, однак Володимир Путін учергове намагався довести, що Росія ні на хвилину не втручалася у конфлікт.
«Незважаючи на той факт, що поки Росія відмовляється офіційно визнати пряме військове втручання, сьогодні немає жодних сумнівів, що це — агресивна війна, спрямована проти моєї країни, проти України», — відповів йому президент України.
Петро Порошенко нагадав не лише про війну на Донбасі, але також і про анексію Криму. «Всіма законними засобами ми будемо продовжувати захищати права кримських татар — корінного народу України, і українців, які страждають від репресивної політики окупаційної влади на Кримському півострові», — підкреслив Петро Порошенко.
Тим часом кримські татари вирішили активніше нагадати про події на півострові. 20 вересня розпочалася «громадянська блокада» Криму. Татари вирішили, що в ситуації, коли Росія проводить репресії стосовно їхніх земляків, а також лояльних до України осіб, не можна далі «годувати окупанта». Спільно з «Правим Сектором», «Самообороною» та іншими організаціями татари заблокували в’їзд фур з українськими товарами на півострів. Сьогодні складно оцінити наслідки даної акції, проте, як мінімум, вона нагадає про анексію півострова Російською Федерацією. Вже сьогодні «блокада» показала, що «Кримнаш» перетворюється для Росії у чергову багаторічну проблему.


Скачати повну версію: 8/2015 [PDF, 2.5 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал