УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Ukraiński Żurnal

інструмент противаги
Всі попередні номери

інструмент противаги Наш читачу!

Українці, принаймні їх свідома частина, з кінця жовтня живуть електронними деклараціями. Документ зобов’язані були подати урядовці та представники влади. Загалом усі розуміли й уявляли, як виглядає український політичний клас, якою проблемою є корупція, перетинання бізнесу з політикою тощо. Тим не менше, вчитуючись в е-декларації, що знаходяться у вільному доступі, суспільство струсонув своєрідний шок.
Мільйони доларів готівкою, шуби, дорогі годинники, колекції творів образотворчого мистецтва, земля, будинки, машини — все це створює картину українського анахронічного політичного істеблішменту. Врешті-решт, ми пізнали його. Ймовірно, не все стало явним, однак е-декларації — це величезний крок на шляху побудови нормальної економічної та політичної системи. Це початок очищення влади від тих, хто трактував її як джерело збагачення.
Три роки тому реалізувати це було б абсолютно неможливим. Сьогодні Україна на правильному шляху. Я далекий від ілюзій — реформи відбуваються з величезними проблемами. Спротив старої системи неймовірний. Окремі кадрові рішення однозначно викликають здивування, швидше, негативне. Наприклад, колишній міністр транспорту і водного господарства Польщі Славомір Новак призначений виконувачем обов’язків голови Державного агентства автомобільних доріг України! У Польщі Новак «відзначився» швейцарським годинником за 17 тисяч злотих, який він не задекларував. Тоді справа потрапила до прокуратури, оскільки ЗМІ закидали йому надто близькі контакти з бізнесом. Новак своєї провини не визнав, але пішов у відставку. На тлі статків українських урядовців годинник за трохи більше 4 тисяч доларів здається дитячою забавкою, однак питання залишається актуальним: чи був Новак найкращим кандидатом на цю посаду? Адже від нього залежатиме розвиток української дорожньої інфраструктури. Побачимо.
Тим часом на Сході без змін, третій рік триває війна. Жодні формати та зустрічі — нормандські, мінські — не впливають на ситуацію. Щодня в різних місцях так званої лінії розмежування чути постріли. Останніми днями — все частіше з артилерії.


Скачати повну версію: 8/2016 [PDF, 1.9 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал