УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 12/2007

Мить слави на сцені з Мадонною

(Скачати весь номер: 12/2007 [PDF, 3.3 Mb])

Текст: Яна Леонтієва, Прага 

Більшість музичних критиків напевно погодяться, якщо напишу, що найяскравішою подією цьогорічного літа був музичний проект Live Earth (дослівний переклад: Живи, Земле), організований завдяки ініціативі екс-віце-президента Сполучених Штатів Ала Гора. Цілодобові концерти у Лондоні, Нью-Йорку, Гамбургу та інших містах світу були спрямовані на підтримку кампанії за охорону навколишнього середовища та зупинення глобальних кліматичних змін. Організатори видовищного проекту очевидно мали пристрасть до нумерології, адже концерти проходили 7.07.2007 в різних містах 7 континентів світу. Екстравагантною та оригінальною була ідея виступу в Антарктиді, де єдиним виконавцем стала група Нунатак (з ескімоської — вершина скали, що виступає з льоду), до складу якої увійшли п’ять (шкода, що не 7 :-) працівників британської антарктичної місії.

Прямі виступи з концертів Live Earth транслювалися по цілому світу — по телебаченню, радіо та в Інтернеті. За оцінками організаторів, цільова аудиторія акції складала близько двох мільярдів. Деякі прискіпливі критики, звісно, закидають, що організація неекологічного перельоту великої кількості зірок, їхнього супроводу та обладнання аж ніяк не посприяла боротьбі з проблемою глобального потепління. Однак, хочеться сподіватися, що принаймні якась частина глядачів та слухачів не тільки почула та побачила головне послання цієї акції, але хоча б на хвилину замислилася над тим, як допомогти вирішенню цієї проблеми. Адже недарма у концертах музичного марафону взяли участь такі відомі музиканти та групи, як наприклад, Red Hot Chili Peppers, Metallica, Lenny Kravitz, Bon Jovi та багато інших. Безперечно, ключовою постаттю концерту стала не хто інша, як королева поп-музики Мадонна, яка оживила свій старий хіт La Isla Bonitа реміксом у стилі панк відомої циганської пісні Lela Pala Tute.

Та для багатьох, напевно, найбільшим здивуванням було не стільки те, що на сцені стадіону Вемблі королева попу з’явилася не сама, скільки те, хто саме був на сцені з Мадонною. Після короткої промови про початок «революції» у сфері охорони навколишнього середовища Мадонна представила вдячній публіці своїх «ромських-циганських друзів» з гурту «Гоголь Борделло». Саме так, під бурхливі овації та запальну циганську музику, лондонський стадіон був підкорений гуртом, що ще досі не дуже прославлений в Україні, але вже довший час «культовий» для чисельної закордонної публіки, закладений колишнім киянином, винахідником циганського панку та просто веселим та безшабашним хлопцем Євгеном Гудзем. Окрім фронтмена, до складу насправді мультикультурного гурту, який вже 8 років році грає так званий джипсі-панк або джипсі-фолк, входять росіянин, ізраїльтянин, таїландець, американець та британець китайського походження. В жилах самого соліста, який народився в Києві, виріс на Закарпатті та вже понад десять років живе у Сполучених Штатах, тече гаряча суміш циганської, гуцульської, російської та литовської крові.

«Гоголь Борделло» вже неодноразово відвідав Чехію. Наприклад, цього літа гурт мав брати участь у популярному чеському фестивалі Rock for People, однак через репетиції до Live Earth його виступ було скасовано. Прага цього року все ж дочекалася чергового живого виступу гарячих панків. 24 листопада хлопці заграли у празькому театрі Archa, де їм вдалося зарядити позитивною енергією чеську публіку, що шаленіла в несамовитих українсько-циганських ритмах. Залишається лише дивуватися, чому для вітчизняної публіки, за винятком нечисленних гурманів та музичних критиків, «Гоголь Борделло» залишається маловідомим гуртом.

Український журнал