УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 1/2009

Українське ТБ про словацьку юстицію

(Скачати весь номер: 1/2009 [PDF, 2.3 Mb])

   Перший канал українського телебачення на початку грудня знімав у Словаччині фільм про словацьку юстицію. У фільмі для Міністерства юстиції України, правдоподібно, появиться також справа Романа Червенки, який в січні ц.р. обікрав банк (вкрасти йому вдалося близько 5600 євро). Справа Червенки цікава передусім тому, що очікується, що на основі закону „три рази і досить“його буде засуджено до довічного ув’язнення.

   Цей випадок цікавий і тим, що Червенкові вдалося втекти через вікно туалету лікарні, куди його поліція привезла. Зловити в’язня вдалося випадково, чотирма місяцями пізніше, коли він потрапив в аварію і після гонитви поліція зловила йогона дереві.

    Українські журналісти були єдині, кому було дано дозвіл знімати судовий процес, чим вони, можливо, несвідомо допомогли словацьким колегам, яких спочатку голова сенату відмовився впустити до зали. Погодився тільки після того, як вони почали посилатися на присутність українського штабу. Для Першого каналу більше ніж сам в’язень був цікавий факт, що на суд його привіз ескорт. Червенко твердить, що невинний і не погоджується з покаранням. У зв’язку з відсутністю засідателя процес перенесено на 14 січня 2009 року.

 

-ред-

Український журнал