УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 6/2009

Великий „засіватель“

(Скачати весь номер: 6/2009 [PDF, 1.8 Mb])

Текст: Валентина Люля, Прага

 

   Генеральна прокуратура 2 грудня минулого року порушила кримінальну справу проти Ігоря Зварича, колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду, за статтею „хабарництво в особливо великих розмірах“. Під час затримання судді в його кабінеті було вилучено 9000 гривень та 3000 доларів США. Згодом на пресконференції суддя Зварич пояснив наявність цих грошей у своєму кабінеті: „В українців така звичка: засівати новий кабінет, коли приходять – хто копійками, хто гривнями, хто доларами“.

    Та в порівнянні з тим, що було виявлено в екс-судді вдома, ця сума й справді копійчана. В помешканні Ігоря Зварича працівники СБУ та Генпрокуратури виявили 2 мільйони гривень та 1 мільйон американських доларів. Ці гроші колишній суддя також не назвав своїми, сказав, що таку велику суму йому „позичив колєга“.

   На оприлюднених СБУ відеоспостереженнях в кабінеті Зварича видно, як гроші приносили в кабінет судді, рахували, записували, передавали. Крім цього, правоохоронці стверджують, що мають кабінетне відео, на якому суддя та інші працівники суду займалися сексом і не тільки традиційними парами, а й групами.

   12 грудня сумнозвісний суддя зник. Утік із приватної львівської лікарні. 18 грудня ВР проголосувала за позбавлення Ігоря Зварича суддівського статусу. А вже 16 січня 2009 року до Львівського окружного адміністративного суду поштою надійшло два позови від Ігоря Зварича. Один позов стосовно скасування рішення Печерського районного суду м. Києва про взяття його під варту. Другий – щодо скасування рішення Верховної Ради про позбавлення його статусу судді, бо на той час ще не було вироку суду про порушення проти нього кримінальної справи.

   Поки Зварич був у розшуку, ходили чутки про те, що його вже немає серед живих, або що він втік так далеко і безпечно, звідки українське правосуддя його не дістане.

   Але вже 9 березня цього року бійці спецзагону „Альфа“ затримали Ігоря Зварича у Львові. Під час затримання в квартирі були дружина та теща судді. До речі, дружина також суддя, але Господарського суду. Наступного дня Ігор Зварич вже був у київській в’язниці. Розслідування триває й досі.

Український журнал