УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 2/2009

Незручно вийшло

(Скачати весь номер: 2/2009 [PDF, 1.9 Mb])

   З нагоди головування в ЄС Чеська Республіка презентувала в Брюселі мистецький твір „Ентропа”. Цей твір мав представляти всі 27 держав ЄС очима художників з цих країн. Такий був задум, так це представив автор ідеї чеський художник Давід Черни. Є там й італійський чобіт у вигляді футбольного поля з футболістами, і майже порожня коробка шоколаду Бельгія, і католицькі духівники, які намагаються встановити кольоровий гей-лесбо прапор в Польщі. Першими обурилися болгари. Їхня країна була зображена турецьким туалетом. Другими запротестували словаки: Словаччина у вигляді „угорського салямі” (сорт ковбаси), перев’язана угорським триколором.

   Чеському віце-прем’єру Александру Вондрі довелося вибачатися за неприємні зображення окремих держав. Сам художник вибачився і назвав свої дії сучасним мистецтвом, мовляв, це була спланована провокація.

   „Ентропа” мала б висіти в Брюсселі у представництві Ради Європи впродовж головування Чехії, але болгари наполягли, щоб їхню країну (у вигляді туалету) зняли щонайшвидше.

 

-ред-

Український журнал