УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 10/2008

Тополанек прибув до Києва в напружений час

(Скачати весь номер: 10/2008 [PDF, 2.4 Mb])

   16 вересня ц.р. під час робочого візиту прем’єр-міністра Чехії Мірека Тополанека в Україну було підписано протокол про захист інвестицій. Крім того, Україна та Чехія обмінялися грамотами про ратифікацію міждержавного договору про правову допомогу в цивільних справах.

   Глави урядів України і Чехії Юлія Тимошенко і Мірек Тополанек заявили про однакові позиції та оцінку військового конфлікту в Грузії. „Наша позиція разом із прем`єр-міністром Чехії, власне і з Євросоюзом, щодо військового конфлікту в Грузії є загальною і однозначною: ми підтримуємо цілісність території Грузії, ми підтримуємо європейський план врегулювання конфлікту. Ми є партнерами в тому, щоб здійснювати врегулювання конфлікту в найкоротші терміни“, – сказала Тимошенко.

   „Ми маємо однакову точку зору про те, що територія Грузії є неподільною. Я хочу зазначити, що Чехія і Україна були першими, які надали Грузії фінансову і гуманітарну допомогу“, – зазначив прем’єр-міністр Чехії, візит якого співпав із розвалом української демкоаліції.

   Чехія буде в першій половині 2009 року головуючою країною Європейського Союзу. Тимошенко з цього приводу зазначила, що Україна покладає великі надії на те, що Чехія під час головування в Євросоюзі докладе максимум зусиль, щоб Україна успішно завершила переговори з ЄС і вийшла на підписання необхідних документів.

   Тополанек закликав представників українського уряду провести певні зміни з метою прискорення підписання угоди з Євросоюзом. „Необхідно, щоб ви у себе вдома в Україні змінили деякі речі, інакше нам буде складно переконати краї ни ЄС, що така угода потрібна і корисна“, – сказав він.

   Окрім того, під час зустрічі з чеським колегою українська прем’єр висловила впевненість, що сьогодні є всі умови для надання нового поштовху двостороннім стосункам між Україною та Чехією. За її словами, економічні стосунки України та Чехії мають надзвичайно позитивну динаміку. Зокрема, за перше півріччя поточного року товарообіг між двома країнами збільшився на 22 %.

   За словами чеського прем’єра, Чехія зацікавлена в подальшому розвитку стосунків з Україною – зокрема у сфері енергетики, транзиту нафти, а також у інвестиціях в проекти, пов’язані з Євро-2012.

 

 

-ред-

 

 
Український журнал