УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 7/2009

Проект „Розмальований екватор“

(Скачати весь номер: 7/2009 [PDF, 2.9 Mb])

   Андрій Смолак, художник та галерист русинсько-українського походження, нещодавно розпочав у Снині (Словаччина) реалізовувати задум проекту „Розмальований екватор“, ідея якого полягає у тому, аби створити з картин ланцюг довжиною 40 000 км, тобто ланцюг завдовжки в екватор. Один малюнок (20х20 см) має представляти один його кілометр.

   Смолак планує зібрати малюнки від митців з цілого світу – „від президента Ґашпаровіча до президентів Медведєва та Обами, від шведського короля Ґустава до Нельсона Мандели, від актора Мілана Лабуди до Бреда Пітта“, – каже відомий галерист. До ланцюга хоче залучити лауреатів Нобелівської премії, політиків, акторів, спортсменів, але й менш видатних осіб.

   Головна мета ініціатора – „створити рух позитивного мислення в цілому світі“. „Розмальований екватор“ – не перший його мистецький проект широкого масштабу. Кілька років тому А. Смолак був автором проекту, в рамках якого було намальовано найбільшу картину у світі. Полотно, яке розмалювали волонтери й відомі особи, мало довжину 655 метрів.

 

-ред-
Український журнал