УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 9/2009

Схвалено візовий кодекс ЄС

(Скачати весь номер: 9/2009 [PDF, 3 Mb])

Рада міністрів з питань захисту навколишнього природного середовища ЄС формально схвалила візовий кодекс. Схвалений документ фіксує процедури та умови видачі віз на транзит та віз на короткострокове перебування терміном до 90 днів протягом 6 місяців вихідців з третіх країн та території ЄС. Документ, зокрема, передбачає, що заявка на отримання короткострокової візи має подаватися не раніше ніж за три місяці до запланованої дати початку поїздки, при цьому зустріч в консульському відділі має відбутися за два тижні. В окремих випадках зустріч може призначатися і раніше, навіть негайно, якщо для цього є серйозні підстави. Кодекс далі визначає перелік документів, які мають подаватися на отримання візи. До нього належить уніфікована заявка на отримання візи, документ, що дає правона виїзд за кордон (закордонний паспорт), який повинен бути чинним на період, що не менше ніж на три місяці перевищує запланований термін повернення з країни-члена Шенгенської зони, мати щонайменше дві порожні сторінки та бути виданим не більше ніж за 10 років до дати поїздки, запрошення від приймаючої сторони (організації чи фізичної особи), резервування квитків на здійснення подорожі в обидва боки, резервування готелю, а у випадку поїздки для медичного обстеження – документи, що підтверджують необхідність такого обстеження та документи про достатність фінансових ресурсів на це.

   Для отримання візи також потрібно подати документи, які дають можливість оцінити бажання людини повернутися до країни проживання, до яких, крім зарезервованих квитків на подорож в обидва боки, належать документи, що свідчать про наявність у бажаючого отримати візу достатніх фінансових ресурсів, довідка з місця роботи та виписка з банківського рахунку, довідки про наявність нерухомості, довідка про сімейний стан. Крім того, бажаючі отримати візу для відвідування рідних мають подавати і довідки про родинний зв’язок із запрошуючими їх громадянами країн-членів Шенгенської зони. До переліку документів також належить і медичне страхування на планований термін перебування.

   Всі, хто має намір отримати візу, повинні будуть проходити процедуру зняття біометричних даних, таких як фото та відбитки пальців. Вимога про зняття відбитків пальців не розповсюджується на дітей у віці до шести років, членів королівських родин, голів держав, урядів, урядовців, їх подружжя та членів офіційних делегацій, якщо вони прилітають за офіційними запрошеннями.   Вартість візи встановлена в 60 євро. Водночас, від сплати вартості візи звільняються діти у віці до 12 років, власники дипломатичних паспортів, учасники міжнародних конференцій та семінарів, організованих неприбутковими організаціями, у віці до25 років.

   Кодексом передбачено, що консульський відділ має надати відповідь на заяву претендента протягом 15 днів з моменту її отримання. В окремих випадках цей термін може бути збільшений до 60 днів.

   Візовий кодекс набере чинності в ЄС через 6 місяців з моменту його оприлюднення в Офіційному журналі.

 

 

-ред-

Український журнал