УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 11/2009

Німеччина передала Україні дані про 60 тис. військовополонених

(Скачати весь номер: 11/2009 [PDF, 2.4 Mb])

   29 вересня у Києві за участю посла ФРН в Україні Ганса-Юргена Гаймзьота відбулася церемонія передачі українській стороні електронної бази даних на 60 тисяч військовополонених часів Другої світової війни – вихідців з України.

   Під час церемонії відбулося також підписання продовженого протоколу до договору про співробітництво між СБУ і об’єднанням „Саксонські меморіали в пам’ять жертвам політичного терору“.

   Українська сторона отримала інформацію, яка буде передана на звернення громадян, які досі не знають про долю своїх рідних, колишніх радянських військовополонених, що утримувалися в концтаборах на території Німеччини.   Зокрема, передані дані містять інформацію з особових карток, які велися в картотеках таборів для військовополонених під час Другої світової війни.

   Ці картки містять персональні дані полоненого, часто з його фотографією, особливі прикмети зовнішності, а також інформацію про те, в якому таборі утримувалася людина, чи в якому перебувала в госпіталі, відомості про переміщення до іншого табору тощо.

   При створенні цього масиву даних були використані також свідчення, протоколи допитів, трудові книжки, різноманітні довідки, відомості про місце поховання, якщо воно відоме.

 

-ред-

Український журнал