УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 1/2010

Перший візит міністра закордонних справ України – до Варшави

(Скачати весь номер: 1/2010 [PDF, 2.3 Mb])

   Петро Порошенко як голова дипломатичного відомства України відвідав 25 листопада Варшаву. Разом з міністром закордонних справ Республіки Польща Радославом Сікорським Петро Порошенко підписав угоди про розвиток співробітництва під час здійснення прикордонного контролю, а також про фінансування навчання громадян України в Європейському колегіумі в Натоліні.  

   Міністр закордонних справ України зазначив, що однією з тем зустрічі було питання енергетичної безпеки, зокрема доставки нафти до країн ЄС з Каспійського моря. Зі свого боку, Радослав Сікорський поінформував про створення спільного польсько-українського форуму, що повинен згуртувати істориків та інтелектуалів обох держав. Голова польської дипломатії запевнив, що Польща намагатиметься всіляко підтримувати процес євроінтеграції України, а також сприяти спрощенню візового режиму між Україною та ЄС. Говорячи про перспективу організації спільного польсько-українського прикордонного контролю, Радослав Сікорський застеріг, що „це одна з тих площин, де ми не можемо діяти в рамках двосторонніх угод, адже тут більшу прерогативу має Європейська Комісія“. Разом із тим він зазначив, що громадянам України Польща видає більше віз, ніж усі інші країни ЄС разом узяті, через що в Україні створено два додаткових консульства Республіки Польща. Відповідаючи на запитання журналістів про можливість відкриття пам’ятника українцям, вбитим солдатами Армії Крайової в Сагрині, Радослав Сікорський запевнив, що його відомство сприятиме увіковіченню пам’яті і полеглихукраїнців, і поляків у дусі „вибачаймо і просимо вибачення“. Своєю чергою Петро Порошенко наголосив, що в питаннях історії українці діятимуть без „зайвої бухгалтерії“, адже „історія повинна об’єднувати, а не розділяти“. Втім, дату відкриття пам’ятника голови закордонних відомств не назвали.

   Голова польської дипломатії додав, що польське та українське МЗС встановили унікальну формулу зустрічей керівництв двох міністерств, а саме Раду Українсько-Польського форуму партнерства, виникнення якої ще раз підтвердили голови обох відомств на спільній прес-конференції, що відбулася 16 грудня в Києві. Р. Сікорський повідомив, що Польща вже передала свій список кандидатур до Ради форуму.

 

-ред-

Український журнал