УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 1/2010

Україна виплатить 7 тис. Євро білоруському опозиціонеру

(Скачати весь номер: 1/2010 [PDF, 2.3 Mb])

   Європейський суд з прав людини у Страсбурзі 10 грудня ухвалив рішення у справі „Коктиш проти України“, констатувавши порушення Україною ст. 3 (заборонане людського чи принизливого поводження), ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканість) та ст. 13 (право на ефективні засоби судового захисту) Європейської конвенції з прав людини.

   Заявник – білорус Ігор Коктиш, який зараз утримується в Сімферопольському слідчому ізоляторі №15, був у Білорусі одним із лідерів молодіжного неформального руху. У грудні 2001 року білоруська влада порушила проти нього кримінальну справу за обвинуваченням у вбивстві та пограбуванні, але суди двох інстанцій не знайшли достатньо доказів і звільнили його з-під варти. Після цього в червні 2002 року він, побоюючись подальших переслідувань, переїхав до України, одружився і оселився в Житомирі. І. Коктиш розшукувався з 2002 року білоруськими правоохоронцями, був затриманий у Севастополі 27 червня 2006 року і поміщений до СІЗО в очікуванні екстрадиції. І. Коктиш звернувся до Європейського суду з прав людини, просячи не допустити його екстрадиції до Білорусі (єдиної з країн Європи, де залишилася смертна кара), а також зобов’язати Україну звільнити його з СІЗО.

   Європейський суд з прав людини ще в жовтні 2007 року заборонив Україні здійснювати екстрадицію І. Коктиша до Білорусі. В своєму грудневому рішенні суд вказав на порушення Україною стосовно І. Коктиша декількох статей Європейської конвенції з прав людини і зобов’язав державу виплатити йому 7 тис. євро компенсації.

 

-ред-

Український журнал