УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 1/2010

Чеські дослідники в українських архівах, і навпаки

(Скачати весь номер: 1/2010 [PDF, 2.3 Mb])

   Інститут досліджень тоталітарних режимів, Архів держбезпеки Чеської Республіки та Служба безпеки України підписали Договір про співробітництво у сфері гуманітарних проектів, пов’язаних з вивченням політичних репресій комуністичного режиму на території обох держав.

   Документ підписали 14 грудня у Києві директор Інституту досліджень тоталітарних режимів доктор Павел Жачек, директор Архіву держбезпеки Чеської Республіки доктор Ладіслав Буковски та голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

   Договором передбачено реалізувати спільні дослідницькі програми, видання наукових праць, оприлюднення документів та організацію наукових конференцій і семінарів. Сторони також домовились про обмін електронними копіями розсекречених документів. Наприклад, Галузевий державний архів Служби безпеки України вже передав чеським історикам електронні копії 311 документів, пов’язаних з введенням радянських військ в ЧССР 1968 року.

   З переданих документів можна довідатися про реакцію тодішнього українського суспільства на події 1968-го.

   За тематикою – це інформаційні та спеціальні повідомлення, а також доповідні записки Комітету держбезпеки УРСР до Центрального комітету Комуністичної партії України. Всі вони були відмічені грифом „Таємно“, а розсекречені лише нещодавно.

   За змістом – це отримані в різний спосіб висловлювання мешканців тодішньої ЧССР та УРСР та їх оцінки тих подій, листування громадян обох країн, „звіти“ про поведінку окремих громадян.

 

-ред-

Український журнал