УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 1/2010

Вибір невеликий

(Скачати весь номер: 1/2010 [PDF, 2.3 Mb])

   Вибір невеликий. Або Віктор Янукович, або Юлія Тимошенко. А Янукович – не просто якась прагматична фігура, а фігура, яка має свої орієнтації. Це буде абсолютна Москва.

   Я не розумію, чому такий страх перед Юлією Тимошенко. Звичайно, вона показує пазурі. Звичайно, вона робить помилки. Їй треба було б не лякати людей. Але слід зауважити, що вона проявляє й витримку. Вона багато років працює в ситуації повної облоги з усіх боків.

   Я не агітую за Юлію Тимошенко, оскільки я не є її великим апологетом. Але її прихід і поразка Януковича поставили б хрест на його партійній кар’єрі. І тоді б ми мали хрест на його політичній кар’єрі. І нас чекав би інший варіант цієї сили.   

   Скажімо, Ринат Ахметов як політик на десять голів вищий за Януковича. Такі люди, як він, зацікавлені, щоб їх сприймала вся Україна, а не тільки Україна футбольна чи донбаська. І вони зацікавлені у ліберальному варіанті. Тому поразка Януковича спонукала б до великих політичних змін у цьому індустріальному регіоні, від якого залежить майбутнє України. Той, хто має реальний вплив на цей регіон, той насправді формує українську політику. Хто такого впливу не має, прийде ненадовго. Ніякі силові прийоми йому не допоможуть. 

 

Мирослав Попович, Київ

Український журнал