УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

післявиборче похмілля
Всі попередні номери

післявиборче похмілля Наш читачу!
Президентські вибори минули, залишивши по собі відчуття історичної невизначеності. І проблема не лише в тому, що новообраний президент Володимир Зеленський, — як каже Євген Головаха в розмові, опублікованій у рубриці «Гості», — «настільки багатовекторний, що я не можу сам визначити, що власне він буде робити». Невизначеність, принаймні публічна, нового президента чи непублічність його нової команди — лише один аспект проблеми. Іншим і, до-речі, цілком не новим аспектом (проте переважна більшість виборців про нього воліла не згадувати) є те, що з обранням нового президента старі проблеми — і внутрішні, і зовнішні — не зникнуть. А вони пов’язані. І саме під час цих виборів було виразно видно, як на внутрішні справи можна впливати ззовні.
Попри традиційну нелюбов українців до влади, немає сумнівів, що гостроти виборам українського президента додає опосередковане, часами цілком очевидне втручання Росії. У статті «Українські вибори крізь призму російських новин» Олена Чуранова на основі моніторингу Інституту масової інформації демонструє рівень заангажованості російських медіа темою України і їхні відверті намагання представити Петра Порошенка не лише головним ворогом Росії, але також «ворогом українського народу». Проте це аж ніяк не свідчить про симпатії кремлівського політикуму до Володимира Зеленського. Адже справжньою метою Росії є не ослаблення конкретного українського президента, а ослаблення української держави загалом.
І саме тому немає підстав ані заспокоюватись, ані опускати руки — натомість варто зберігати пильність і обачність. І працювати.
Насамкінець просимо вибачення за затримку в роботі редакції, спричинену об’єктивними (фінансовими) причинами. Надалі «Український журнал» буде виходити регулярно й без затримок.
На все добре!


Скачати повну версію: 3/2019 [PDF, 6.9 Mb]Всі попередні номери
Український журнал