УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

Кам'яниста дорога
Всі попередні номери

Кам'яниста дорога Наш читачу!
2019 рік приніс Україні нового президента, новий парламент і новий уряд. І вся влада сконцентрувалася в руках Володимира Зеленського й Ко. Для України це дещо нетипова ситуація. Звісно, можна на це дивитися з оптимізмом і очікувати швидких та якісних реформ, тим більше, що новий уряд не викликає у своїй більшості негативних емоцій. Але можна залишатися скептиком, згадавши перші кроки нової Верховної Ради й дещо авторитарні погрози Володимира Зеленського розпустити парламент, якщо Рада не працюватиме «правильно».
Перед президентом, який зосередив у своїх руках усю владу, а отже, і відповідальність — багато викликів. Як у внутрішній, так і в зовнішній політиці. Те, що 100 медових днів у внутрішній політиці закінчилися, Володимир Зеленський повинен був би зрозуміти під час Маршу захисників. А як щодо закордонної політики? Ще в середині серпня готувалися зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Варшаві та у США, але наприкінці місяця виявилося, що найближчим часом може не відбутися жодна з них. Загравання ж із європейськими колегами, здається, обертається для Зеленського їхньою готовністю йти на поступки Росії. Бо світ занадто складний. І це потрібно розуміти.
Саме тому пропонуємо вам тему, можливо, непросту, але дуже цікаву, з якої зможете більше довідатися не лише про стосунки України зі своїми сусідами — ситуативними і справжніми союзниками, — але і про геополітичний та географічний контекст, у якому Україна змушена існувати. А також про країни, досвід яких варто вивчати.
Завершення виборів, мирна передача влади та укомплектування нового уряду, здавалося, повинно би привнести більше спокою в суспільне та політичне життя. Проте останні події підказують, що радше цього не станеться і що попереду — бурхливі місяці. Ми, у кожному разі, залишаємося стабільно вашими.
На все добре!


Скачати повну версію: 7/2019 [PDF, 8.5 Mb]Всі попередні номери
Український журнал