УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

брама розуміння
Всі попередні номери

брама розуміння Наш читачу!
Готувати аналітичні статті й коментувати поточні події в Україні — дуже невдячна справа. Шалено швидкий круговорот проблем провокує голосні скандали, що спалахують і затихають, залишаючи, втім, проблеми невирішеними або й не до кінця обговореними.
Від Революції Гідності минуло майже шість років. Але період тектонічних зрушень і розломів триває. Після останніх виборів та концентрації влади в руках «нових облич» робиться все зрозуміліше, що Україна опинилася в дуже непростій внутрішньо- і зовнішньополітичній ситуації. Ми ж намагаємося підбити проміжні підсумки, намагаємося дослідити й осмислити, яких обрисів набув за цей час культурний ландшафт — дзеркало й індикатор усіх цих подій.
Тому пропонуємо в цьому номері зануритися в проблематику стосунків культури (літератури, театру, фільму) та влади (держави).
Бо є сила культури і є фактична влада, яку уособлює політика з її функціонерами, стратегіями, ідеологіями. І в повен зріст постає гостре питання: а в яких стосунках вони між собою перебувають, як співіснують? Чи помічають одна одну, чи усвідомлюють напруження і — яким чином узагалі комунікують? Як відзеркалюються та як заломлюються одна в одній? Вочевидь, відповіді на ці питання можуть сповістити щось куди глибше, ніж здається на перший погляд, щось наріжне і принципове — про країну сьогодні та українськість як таку.
За останні п’ять років у культурному житті України відбулося дуже багато позитивних змін. Українська книжка, пісня, фільм і театр стали надважливим фактором нацбезпеки всередині країни і її дипломатії ззовні. Чи продовжуватиме цей тренд нова українська влада? Чи продовжуватиметься цей тренд усупереч владі? Чи можливе існування українського народу без українства? На всі ці запитання відповідей у цьому номері не знайдете, проте відомо: перш, ніж відповісти на запитання, потрібно його спочатку правильно сформулювати для себе.


Скачати повну версію: 8/2019 [PDF, 7.2 Mb]Всі попередні номери
Український журнал