УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

З новими технологіями в минуле
Всі попередні номери

З новими технологіями в минуле Шановні друзі!

Чи вдасться зберегти суверенітет і незалежність державі, яка не контролює свій інформаційний простір? Чи може вона бути багатою й демократичною, якщо її громадяни не мають уявлення про реальну картину світу і їм бракує правильних навичок у споживанні інформації? Чи зможе звичайна людина взагалі зорієнтуватися, якщо на неї з усіх боків і щохвилини ллються потоки різних новин, статей, шоу й онлайн-конференцій? Вам здається, що мова про Україну? Так, і про Україну в тому числі.
Нам наразі не відомо, яким чином врегулювати інформаційний світ так, аби зберегти одну із найважливіших цінностей — свободу слова — і водночас не дати безмежного простору для поширення неправди, маніпуляцій та інформаційно-психологічних спецоперацій. Хто і як веде т.зв. ІПСО проти України — читайте в статті Костянтина Машовця «Гра не за правилами».
Нещодавні соціологічні дослідження, проведені в Україні, показали, що більшість опитаних українців споживає інформацію із ресурсів, у якості яких вони не можуть бути впевнені, бо вони випадкові — на них читачі чи глядачі натрапляють через соцмережі. Але ж класичні медіа на наших землях також не є запорукою якості. Оскільки більшість із них розкуплені олігархами, як-от у Чехії, а інші починають копіювати ЗМІ Північної Кореї, як-от у Польщі. Про зброю в руках нинішньої керівної еліти в Польщі читайте у статті Маріуша Ковальчика «TVПропаганда», а про ситуацію в Білорусі — у статті Пьотра Погожельського «Колос на глиняних ногах».
Не пропустіть також статтю Александри Алварової про новітні технології і самонавчальні системи, які нас несподівано штовхають у темне минуле, засвоюючи всі наші старі упередження й недоліки.
Отже, не маючи ліків проти цієї хвороби, ми повинні не чекати на регуляцію держави чи наддержавних організацій, а захищатися тими ресурсами, які в нас є. Розумом, стриманістю й інформаційною гігієною.
Нехай щастить!


Скачати повну версію: 3/2020 [PDF, 5.8 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал