УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

Усе минає, але зміни є
Всі попередні номери

Усе минає, але зміни є Шановні друзі!
Зазвичай т.зв. культурницькі номери нам даються нелегко, оскільки цікаво й динамічно писати про культуру — справа важка. Тим більше в часи, коли чи не найбільш потерпілими в боротьбі із пандемією стали саме культурницькі інституції, які першими позакривали по всьому світові і які в цьому стані перебувають уже майже рік. В українських реаліях ще додалася проблема секвестеру державного бюджету, у якому знову ж таки найбільших втрат зазнали культура й наука.
Але вчитавшись у статтю Дар’ї Кузяви, після короткого опису всім добре знайомих недалекоглядних дій нинішньої влади, з’ясовуємо, що Україна, навіть за дуже низького рівня інвестицій, генерує більше знань, ніж інші країни.
Ідемо далі, у статті Тетяни Трофименко «Усе минає, але зміни є!» можемо прочитати, що «гравці літературного поля впевнено перемістилися в онлайн та виявили, що й там теж незле», а зі статті Олексія Бондаренка про музичну індустрію довідуємось, що й тут не склали руки й не чекають кращих часів чи, борони Боже, державної допомоги. Індустрія почала об’єднуватись, бо «ринок, який існує сам по собі, може нормально розвиватися й без допомоги держави».
Звичайно, були у 2020 році і втрати і, на превеликий жаль, не лише фінансові, але бентежне відчуття і страх через те, що ледь-ледь українська культура почала відновлюватись, як її знову зупинили — не справдилися.
На цьому обнадійливому тлі згадалися слова Юзефа Лободовського про те, що «Україна — яка матиме за собою кілька років незалежного життя — буде горіхом, що його нелегко буде розкусити навіть Росії...». Можливо, так само буде і з українською культурою, яка вже встигла зробити глибокий вдих, і тепер її — коли вона вміє користуватися новітніми технологіями, коли вона вже встигла налагодити співпрацю із західними партнерами, коли, врешті-решт, їй було дозволено знайти свого українського споживача — не зупинити.


Скачати повну версію: 5/2020 [PDF, 1.9 Mb]Всі попередні номери
Український журнал