УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

Ukrajina pro cestovatele
Всі попередні номери

Ukrajina pro cestovatele Vážení čtenáři!
V době lockdownů se může zdát pošetilé vydávat turistické číslo. My se ale na něj chystali už dlouho a možná právě teď, kdy turismus ustrnul na bodu mrazu, není úplně špatný nápad zamyslet se do budoucna i nad jinými destinacemi, než na jaké jsme zvyklí.
Ukrajina je svou rozlohou největší stát v Evropě, a proto je tak různorodá. Jsou zde hory, lesy, stepi, lesostepi, řeky i bažiny, Černé i Azovské moře, krasová jezera, limany a dokonce i kousek pouště. Pokud se pro některou z evropských zemí hodí přirovnání ke křižovatce, pak je to právě Ukrajina. Území dnešní Ukrajiny se v průběhu tisíciletí nacházelo na rozcestí jazyků, etnik, kultur, náboženství i civilizací. Bohužel to znamenalo i neustálé války, ale tak to už u podobných území bývá.
Ukrajina je barevná. Zapomeňte na záběry postsovětské postindustriální země. Podívejte se na Ukrajinu jinýma očima.
Ukrajina je ráj pro gurmány. Ukrajinská kuchyně je rozmanitá a nápaditá. Jak ta klasická, tak i ta moderní. Liší se regionálně, ale všude je výtečná.
Na své si přijde každý. Ten, kdo potřebuje komfort, i ten, kdo rád adrenalin.
Ukrajina je tak blízko, a víme o ní tak málo. V tomto čísle jsem se snažili přiblížit vám Ukrajinu hlavně v obrazech. Ale snad vás potěší i krátké informační bloky, tak trochu ode všeho kousek. Protože čím více o Ukrajině víte, tím si ji více zamilujete.
Redakce Ukrajinského žurnálu

Partneři projektu: Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny, Státní agentura cestovního ruchu, Ukraїner, їzhakultura, ukraine.ua.


Скачати повну версію: 7/2020 [PDF, 3.9 Mb]Всі попередні номери
Український журнал