УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

Дивитися й бачити
Всі попередні номери

Дивитися й бачити Наш читачу!

Останнім часом не лише з вуст українських коментаторів та політтехнологів усе частіше лунають звинувачення в бік колективного Заходу в лицемірності та радше декларативній, аніж реальній підтримці України в боротьбі з Росією. Чого лише варті останні заяви президента Володимира Зеленського чи секретаря РНБО Олексія Данілова. Незважаючи на те, що мотивація згаданих осіб у такій критиці може бути різною й навіть може ґрунтуватися на патріотичних почуттях, немає сумніву, що такий наратив є, по-перше, мало конструктивним і, по-друге, він є частиною інформаційної війни проти України. Так, це частина інформаційної війни проти України, яку ведуть українці самі проти себе, метою або результатом якої є підвищення недовіри громадян України до «недружнього» Заходу.
Без сумніву, західні країни могли й мали зробити більше або вчасніше. Але чи власне так поводиться українська еліта? Чи дійсно європейський чи американський платник податків, або той, хто тими податками розпоряджається, має спочатку думати про Україну й тільки потім про свій західний комфорт, тоді як українські політики думають насамперед про купівлю дорогих автівок чи годинників?
Останнім часом, спостерігаючи за українськими ЗМІ та висловлюваннями українських політиків, складається враження, що вони вже зробили все, що могли, а тепер лише справа за західними політиками. Тим часом західний світ вирішує свої проблеми, які аж ніяк не є другорядними, як може здаватися українцям. І йдеться не лише про пандемію і її нищівні наслідки для суспільства, економіки тощо.
Деструктивна діяльність Росії та Китаю в кожній окремій країні ЄС та НАТО послаблює ці країни й суспільства. А найближчі західні сусіди України, країни колишнього соціалістичного блоку, паралізовані як не популістами, то колаборантами Кремля чи корупціонерами.
Вважаємо, що Україна й українське суспільство, які шукають міжнародної підтримки в боротьбі проти агресора й у прагненні стати членом ЄС та НАТО, повинні цікавитися й розуміти процеси, що відбуваються не лише на міжнародному полі, але й у внутрішніх політиках країн-союзників чи потенційних союзників. Саме тому наш номер присвячений політичній і не лише ситуації в сусідніх до України країнах.


Скачати повну версію: 2/2021 [PDF, 1.8 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал