Український журнал
Всі попередні номери
Наш читачу!
Як би ми не намагалися уникнути теми російсько-української війни, все-таки щоразу до неї повертаємося, — незважаючи на те, що піднімаємо питання різні, на перший погляд, ніби не пов’язані з політикою чи війною. На жаль, у цій війні зброєю в руках агресора стає й історія, і мова, і віра.
Оскільки наприкінці вересня ми вшановуватимемо пам’ять жертв Бабиного Яру, у цьому номері ми спробували пояснити причини баталій, які точаться довкола меморіального комплексу «Бабин Яр» у Києві, — у передчутті інформаційної бомби, яка, ймовірно, вибухне не лише в українському, але передовсім у міжнародному інформаційному просторі.
Як Україні уникнути російської пастки у вигляді антиукраїнської інтерпретації подій 80-літньої давнини? Тут, як і в багатьох інших питаннях, багато що залежатиме від мудрості українських політиків, бо експертне середовище і громадянське суспільство добре розуміє глибину проблематики й готове до важкої дискусії. Але чи готова до неї українська політична й економічна еліта?
Який із двох концептів меморіалу буде обрано? Той, за яким стоять російські та українські олігархи і який має стати туристичною атракцією? Чи той, що пропонує розширити контекст трагедії і зрозуміти природу не лише нацистської ідеології і німецького геноциду, але також і радянського, — над яким працюють українські фахівці?
Здається, тут довго думати не треба. Але питання в іншому: як на восьмому році російсько-української війни хтось може серйозно розглядати проєкт, за яким стоять російські гроші й художнім керівником якого є громадянин Росії? І все це навіть після статті Володимира Путіна про спільну історію, народ і троєдиність?
Скачати повну версію: 4/2021 [PDF, 2.4 Mb]
Всі попередні номери