УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

Воєнно-енергетичні виклики
Всі попередні номери

Воєнно-енергетичні виклики Наш читачу!
«Навіть штучний інтелект на нашому боці», — сказав Мар’ян Сулим, військовослужбовець 125-ї бригади ТрО, під час одного інтерв’ю, коли описував систему Zvook, яку розробили українські добровольці і яка допомагає виявляти російські крилаті ракети й не лише їх. «Українцям допомагав вітер і вода», — казали американські офіцери про витіснення російських військ із півночі країни. «Це було диво», — казав про захист Миколаєва генерал Марченко.
Дійсно, таке відчуття є. І навіть якщо попереду важка зима й наші тривога та біль після дев’яти місяців широкомасштабної війни нікуди не зникли — відчуття незворотності певних процесів все-таки міцнішає. Чим далі, то більше росте впевненість у тому, що росія неспроможна не те що перемогти в конвенційній війні — цей противник не такий слабкий і смішний, як би нам здавалося чи хотілося, — росія неспроможна вижити і продовжити своє існування як імперія, як проєкт, як держава.
Спротив українського народу й перемоги української армії не були неможливими, але були неочікуваними. Їх мало хто міг собі уявити.
Але тепер, після дев’яти місяців війни, важко уявити інше. Те, що в росії — як в імперії, як у держави — взагалі залишилося щось життєздатне.
Про слабкість росії свідчить не стан армії чи поразки на полі бою, але історія довкола телеканалу «Дождь». Саме вона показала абсолютну втрату координат російського суспільства. Абсолютну відірваність від реального світу не лише російської верхівки, але також і російських опозиційників, інтелігенції.
І хоч західний світ (включно з певними колами в Україні) усе ще шукає «хороших руських», здається, що ані в російської опозиції, ані в російської еміграції не вистачить потенціалу навіть для такої роботи, яку проводять білоруси в еміграції.
У кожному разі попереду важкий період і не варто завчасно святкувати перемогу. Ми не знаємо, які фактори остаточно вплинуть на перебіг цієї війни. Захід став на бік України, але він ще відкрито не заявив, що ця війна і його безпосередньо стосується, що підтримуючи Україну, він вкладає гроші і зброю у свою безпеку. А це таки варто врешті вже зробити.


Скачати повну версію: 4/2022 [PDF, 4.1 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал