УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

дати на лапу
Всі попередні номери

дати на лапу Наш читачу!

До 30 листопада 2010 року, тобто до часу, коли засідатиме Група країн проти корупції (GRECO), Україна повинна вирішити проблеми зі своїм антикорупційним законодавством. Повинна вона також доповісти, якою мірою і чи взагалі виконала рекомендації GRECO, висловлені в травні минулого року.
Між тим Віктор Янукович вирішує, чи підписувати закон, який відтерміновує набуття чинності антикорупційних законів, ухвалених Верховною Радою України ще в червні минулого року.
Чинність цього пакету законів українські парламентарі переносять вже вдруге. Закони планувалося ввести в дію на початку 2010 року, потім — з 1 квітня, а тепер скидається на те, що початок їх чинності відтерміновується на 1 січня 2011 року. Звісно, з антикорупційними законами поспішати не варто. Для чого було вигравати вибори, як не для того, аби трохи побавитися з державним бюджетом.
Однак проблеми з антикорупційним законодавством та корупцією як такою притаманні не лише Україні. В рубриці «Тема» наводимо приклади корупційних афер і в країнах Центральної Європи, і в Росії, і у Франції. Передусім наша увага зосереджена на країнах Центральної Європи, де, може, й немає такої побутової корупції, як в Україні, проте буяє корупція політична, яка, за словами директора чеської філії «Transparency International» Давіда Ондрачка, здатна «змінювати правила гри» і «впливати на характер цілого суспільства». І якщо на Україну ще може «тиснути» міжнародне товариство, то країни Центральної Європи після вступу в ЄС чи НАТО такого тиску вже не зазнають. А отже, приречені чекати на тиск внутрішній. Здається, останньо він починає з’являтися.
І на завершення, частково для розваги, пропоную звернути увагу на Резолюцію Олександра Бойченка, написану у відповідь на документ Європарламенту під номером RC-B7-0116/2010 «Резолюція Європарламенту щодо України і перезавантаження відносин України і ЄС», де наші європейські парламентарі висловлюють незадоволення з приводу речей, про які можуть навіть уявлення не мати. В кожному разі це — чергова причина, чому Україні вкрай потрібно розпочати серйозні дискусії на історичні теми. Резолюцію можете підтримати своїм голосом на нашому сайті чи facebook-у.


Скачати повну версію: 4/2010 [PDF, 2.6 Mb]



Статті в номері:
вдома на чужині

гості

тема

з краю

культревю



Всі попередні номери
Український журнал