УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

варяги
Всі попередні номери

варяги Наш читачу!

Зазвичай діяльність спецслужб більшість із нас може спостерігати хіба в кіно. В реальному світі натомість чуємо про скандали, пов'язані з операціями ЦРУ, Моссаду, МІ6 чи ФСБ. У Росії, наприклад, новим/старим президентом обрали людину, пов’язану з КДБ, а як відомо, — «агенти колишніми не бувають». Отже виникає запитання: чи Росією керують спецслужби? Про діяльність останніх можна написати гори книжок, вистачить згадати вбитого у Лондоні колишнього офіцера ФСБ Александра Литвиненка.
Ми натомість вирішили подивитися, як діють спецслужби у наших країнах. Виявилося, що робота їхня надзвичайно суперечлива. По-перше, родовід та минуле — ці питання досі актуальні. По-друге, і основне — чим саме вони займаються сьогодні, чи вкладаються їх дії у правові рамки? Власне на цьому етапі з’являються сумніви. Наприклад, Польща очолила рейтинг країн ЄС в організації прослуховування своїх громадян. У Чехії нещодавно оприлюднили телефонні розмови одного з місцевих політиків, а сліди, швидше за все, ведуть до спецслужб. На жаль, багато хто з політиків намагається використати спецслужби у власних цілях. Українські експерти звертають увагу на політизацію місцевих спецслужб, а Микола Мельниченко на шпальтах «УЖ» закидає їм організацію терактів у Дніпропетровську. Чи є раціональне зерно у звинуваченнях майора? Однозначно — невідомо, проте сьогодні Україна невпинно загрузає в політичному болоті. Тимошенко голодує і стверджує, що її побили. Міжнародна позиція з цього приводу загострюється: європейські політики бойкотують президента Януковича (саміт в Ялті), як і улюблену іграшку теперішньої влади — Євро–2012. Які заходи вживатиме влада у зв’язку з виборами? Все вказує на те, що жовтнева кампанія буде значно важча, ніж в епохальному 2004 році.
У зв'язку із ситуацією в Україні, здавалося б, що ініціативи на зразок «УЖ» потрібні, як ніколи. На жаль, скорочення бюджету на цей рік стало для нас несподіванкою. Ми змушені перейти на двомісячний випуск номерів, за що просимо вибачення в читачів. Будемо сподіватися — ситуацію вдасться змінити, і ми робитимемо для цього все можливе. Проте, попри труднощі, ми і далі докладатимемо зусиль, аби радувати читачів цікавими й змістовними матеріалами.


Скачати повну версію: 5/2012 [PDF, 2.2 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал