УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

а на третій рочок
Всі попередні номери

а на третій рочок Наш читачу,
Україна — як серце темряви. Все, що спочатку здається зрозумілим, має подвійне дно або виявляється чимось абсолютно іншим. Немає справ простих та очевидних, а 2+2 в українській дійсності дає різний результат.
Підсумком трьох років президентства Віктора Януковича було «спілкування з країною» в запозиченому в північного сусіда форматі. Сама ж річниця спіткала президента у Брюсселі. Однак інтеграція України з ЄС під питанням, і невідомо, чи хтось з усією впевненістю може передбачити результат. Відбулася чергова вимучена зустріч Януковича з представниками ЄС, на якій учергове не прийняли остаточного рішення. Вимоги Євросоюзу всім відомі. Здавалося би, знає їх і українська влада. Як вона збирається їх виконувати? Останній інцидент із позбавленням депутатського мандата захисника Юлії Тимошенко свідчить радше про те, що влада не має жодного наміру виконувати пред’явлені вимоги. Або ж вона інакше розуміє питання «вибіркового правосуддя». В кожному разі справа Власенка — черговий сигнал, чого саме слід сподіватися від теперішнього режиму. І не варто говорити про випадковість.
Дехто стверджує, що Янукович — справжній прибічник інтеграції з Європою, от лише хтось чи щось йому заважає. Це означало би, що попри посилені дії на користь монополізації влади, Янукович її не контролює, але в це, даруйте, важко повірити. Віктор Янукович, як пише Юрій Романенко, має розвинутий інстинкт політичної тварини, а це означає здатність до самозбереження. Людська мудрість говорить, що коли не зрозуміло, в чому справа, то йдеться про гроші. Підтвердженням може бути ідея створення російсько-українського консорціуму, який контролюватиме українську ГТС без участі Євросоюзу взамін за зниження ціни на газ. Проте хіба йдеться лише про це?
Якщо говорити про політичний інстинкт, то не за горами 2015 рік. Віктор Янукович і Ко можуть багато втратити, і не лише Межигір’я. Ставка набагато вища, команда поставила на кін усе, коли посадила у в’язницю представників опозиції. В разі програшу Януковича складно очікувати розуміння від противників. У цій ситуації можна сподіватись усього.


Скачати повну версію: 1/2013 [PDF, 1.9 Mb]Всі попередні номери
Український журнал